› bieżące
06:40 / 07.11.2013

Zagraniczni dziennikarze odwiedzili EPT

Zagraniczni dziennikarze odwiedzili EPT

fot. Konrad Kosacz

O potencjale naszego miasta, możliwościach współpracy czy obszarach inwestycyjnych rozmawiano podczas spotkania z dziennikarzami z Austrii i Niemiec w Elbląskim Parku Technologicznym.

Dziennikarze przyjechali na specjalne zaproszenie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w ramach projektu „Promocja Gospodarcza Warmii i Mazur 2013+.

Na ich pytania odpowiadali przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Elblągu: Wiceprezydent Janusz Hajdukowski, kierownik Biura Obsługi Inwestorów Anita Pawlak oraz przedstawiciele zaproszonych elbląskich przedsiębiorstw Acoustics, Opegieka, Metal Expert, Lira oraz Radex z Iławy. Zagraniczni goście mieli również możliwość zapoznać się z ofertą i możliwościami inwestycyjnymi elbląskiego Parku.

Spotkanie jest kontynuacją działań prowadzonych przez Urząd Marszałkowski mające na celu promocję walorów woj. warmińsko-mazurskiego wśród potencjalnych inwestorów z krajów skandynawskich oraz zachodnich sąsiadów. Kolejne wydarzenia - w tym konferencje, misje przyjazdowe jak również misje wyjazdowe dla polskich przedsiębiorców - odbędą się także w 2014 i 2015 roku.

 

10
1
oceń tekst 11 głosów 91%