› rozwój i edukacja
14:22 / 31.10.2012

Zajęcia światłoczułe z Krzysztofem Hoffmannem

Zajęcia światłoczułe z Krzysztofem Hoffmannem

„Światło we wnętrzu” to tytuł  wykładu, który architekt Krzysztof Hoffmann wygłosi w środę, 7 listopada, w ramach projektu „Kręgi kultury”. Wykładu będą słuchać uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. 

 W środę, 7 listopada w Galerii Nobilis o znaczeniu światła przy planowaniu wnętrz oraz o sposobach wykorzystywania światła w nowoczesnej architekturze opowie uczniom Zespołu Szkół Technicznych, Krzysztof Hoffmann. Po wykładzie odbędą się warsztaty tworzenia lamp. Młodzież będzie wykonywała oświetlenie z takich materiałów jak: szkło, blacha, onyks czyli kamień przez który przenika światło, powstaną też abażury z batiku i ceramiki. Efekty pracy przy tworzenia lamp będzie można zobaczyć na wystawie pt. ”Światłoczułe”, która odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
 
Mgr inż. arch. Krzysztof Hoffmann od 2001 r. pracuje w Atelier Hoffmann, jest współwłaścicielem i głównym projektantem. Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, atrakcyjnym projektem dyplomowym centrum handlowo-biurowego w Elblągu przy Placu Konstytucji i 3-go Maja. Na studiach współpracował ze znanym gdańskim architektem- twórcą m.in. Centrum Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu - dr Wojciechem Targowskim.
 
Krzysztof  Hoffmann o świetle mówi tak:
Światło to jeden z ważniejszych bodźców wpływających na nasz odbiór przestrzeni. Jeśli więc udało nam się zrealizować marzenia: wybudować upragniony dom, kupić mieszkanie lub rozpocząć remont we własnym M, nie powinniśmy zapominać o jego prawidłowym oświetleniu. Właściwie zaprojektowane pozwala podkreślić piękno wnętrz i ukryć ich niedoskonałości, porządkuje przestrzeń i wyodrębnia w niej strefy użytkowe, buduje nastrój i indywidualny klimat.
 
Dobrze zaplanowane oświetlenie podkreśla cechy kompozycji architektonicznej, sprawia że wnętrze staje się czytelne i rozpoznawalne. Sztuka prawidłowego oświetlenia to nie tylko zapewnienie odpowiedniej ilości luxów w pomieszczeniu, ale przede wszystkim umiejętne ich dozowanie. Właściwie dobrane światło pozwala na zaskakujące uwypuklenie przedmiotów wnętrza oraz wydobycie koloru ścian i faktur. Światło może modelować elementy architektoniczne wnętrza, nadawać tkaninom, meblom i roślinności zupełnie nowy wyraz i dzięki temu tworzyć niepowtarzalny nastrój.
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%