Zakończyły się Elbląskie Targi Pracy i Edukacji (+ zdjęcia)
O godzinie 9.00 w hali sportowo-widowiskowej MOSiR-u przy Alei Grunwaldzkiej w Elblągu rozpoczęły się Elbląskie Targi Pracy i Edukacji. W tegorocznej edycji swoją ofertę przedstawiły również szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe. Wydarzenie zakończyło się o godzinie 15.00. Zainteresowanie było dość duże, choć większość zwiedzających stanowili uczniowie elbląskich szkół.
W targach wzięło udział aż 77 wystawców, w tym wielu pracodawców, także spoza Elbląga, 14 szkół szkół ponadgimnazjalnych, 5 szkół wyższych z Elbląga, jak również 9 agencji zatrudnienia i cztery urzędy pracy.
Organizatorami targów byli prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu.
Na targach było można zapoznać się ofertami pracy m.in. dla stolarzy, spawaczy, monterów, operatorów wózków widłowych, magazynierów, sprzedawców i handlowców.
Wśród prezentwanych ofert wiele dotyczyło pracy za granicą, w tym znaczna liczba ofert pracy w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech. Od kandydatów jest wymagane w tym przypadku podstawowe doświadczenie zawodowe. Nie trzeba było natomiast posiadać umiejętności językowych. Pracodawcy oferowali bowiem kursy języka niemieckiego.
Naszą uwagę zwróciły dwie oferty pracy w Niemczech w charakterze pracownika pomocniczego produkcji, które zaproponowała polska spółka giełdowa Boryszew z Torunia:
- praca przy produkcji dużych komponentów do damochodów ciężarowych, m.in. elementów nadkola (stawka początkowo: 9,49 euro brutto na godzinę, praca tymczasowa)
- praca przy produkcji pianki służącej do wypełniania m.in. drzwi lub foteli samochodowych lub pianki służącej jako wypełniacz ochronny używany do transportu rzeczy (stawka początkowa: 9,27 euro brutto na godzinę, praca tymczasowa)
Policja oferuje 13 wakatów. Zainteresowanie tą ofertą było niewielkie.
Polskie Stowarzyszene na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu poszukuje logopedy (proponowane wynagrodzenie 2600-3000 zł), pedagoga / oligofrenopedagoga, fizjoterapeutów, asystenta osoby z niepełnosprawnością intelektualną w mieszkaniu treningowym, psychologów, pracownika socjalnego.
Na targach swoją ofertę zaprezentowały również szkoły, które przedstawiły kierunki kształcenia, poszczególne zawody, jak również informacje o zasadach rekrutacji, ofertę dodatkowych zajęć uatrakcyjniających pobyt w szkole oraz dających możliwości rozwijania indywidualnych zainteresowań i uzdolnień.
Dyżurujący doradcy zawodowi oraz pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych udzieli porad w zakresie predyspozycji czy przeciwskazań do wykonywania poszczególnych zawodów.
Zapaszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.