13:59 / 23.06.2016

Zakręć się wokół… loko suszarki!

Zakręć się wokół… loko suszarki!

Zdrowe i piękne włosy to marzenie wielu kobiet. O tym, czy owa tęsknota będzie pragnieniem spełnionym decyduje szereg czynników, na które mamy większy lub mniejszy wpływ. Geny i hormony pozostają poza naszą strefą wpływów, ale właściwa pielęgnacja i stylizacja włosów mogą zdziałać prawdziwe cuda. Wystarczy tylko wiedzieć co i czym robić, by cieszyć się świetną kondycją włosów i bezproblemowo układać wymarzone fryzury. Loki? Nie ma sprawy! Suszymy i kręcimy!

Skąd się biorą loki?

Falowane i lekko bądź mocno kręcone włosy często traktowane są jak te „niezrobione” – przede wszystkim przez ich właścicielki. Tymczasem one po prostu… takie są! To zasługa naszych genów, a skłonność do kręcenia się włosów zaprogramowana jest w cebulkach. Cebulki włosów znajdują się na dnie mieszków włosowych, z których wyrastają włosy. Cebulki mogą się różnić między sobą budową. Cebulki włosów prostych wyglądem przypominają popularne warzywo, od którego wzięły nazwę - mają owalny dół i prosty tunel (mieszek włosowy) ku górze. Cebulki włosów kręconych kształtem przypominają raczej kij golfowy – cebulka jest nieco zakrzywiona w stosunku do mieszka włosowego . I to właśnie to zakrzywienie powoduje, że włosy podczas wzrostu (żywa warstwa wypycha starą, martwą) podlegają istotnym naprężeniom, które skutkują skręcaniem się włosa. Kręcone włosy są z natury delikatniejsze i wymagają dobrze dobranych kosmetyków do ich pielęgnacji. W naturze włosów kręconych leży zmienność i tendencja do wyglądania nieporządnie, ale to właśnie wygląd w stylu „out of bed” jest tym, który właściwie nie wychodzi z mody!

Chcę takie loki!

Włosy falowane i kręcone to włosy, którym nie można odmówić… objętości! Jest ich dużo lub po prostu sprawiają takie wrażenie. I jest to zdecydowanie dobre wrażenie! Jakkolwiek by się nie układały – zawsze wyglądają oszałamiająco i imponująco, a kręcona fryzura odejmuje lat i dodaje lekkości całej postaci. Nie dziwi zatem fakt, że wiele kobiet chciałoby mieć na swojej głowie piękne loki i jest w stanie wiele poświęcić, by je zakręcić. Tutaj należy podkreślić, że kiepskiej jakości lokówki mogą zniszczyć nasze marzenia o pięknych włosach – po prostu je przesuszając, a nawet spalając. Na szczęście na rynku są już nowoczesne suszarko-lokówki, dzięki którym stylizacja włosów jest szybka i bezpieczna. Jednym z wiodących, idących z duchem czasu producentów jest Rowenta: http://www.rowenta.pl/Pages/catalog/Rowenta-For-Elite/Hair-styling-appliances/Suszarko-lokowka-CF8252.aspx. Na co zwrócić uwagę wybierając suszarko-lokówkę dla siebie?

Idealna suszarko-lokówka

Suszarko lokówka to urządzenie, którego praca jest bardzo efektowna – dzięki połączeniu dwóch funkcji: suszenia i możliwości kręcenia włosów. Używając tradycyjnej lokówki bezwzględnie należy stosować na włosach preparaty, które chronią włosy przed bezpośrednim działaniem wysokich temperatur – czyli sprayów termoochronnych. Przy suszarko-lokówce nie jest to konieczne, bo tutaj oddziałujemy delikatniej, wykorzystując fakt, że wilgotnym włosom dużo łatwiej nadać pożądany kształt. Suszarko-lokówki nadają włosom objętości i umożliwiają uformowanie na włosach fal oraz większych i mniejszych loków (w zależności od objętości końcówek i ewentualnych dodatkowych nakładek do urządzenia).

Kupując suszarko-lokówkę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej parametry:

  1. Moc. Od mocy urządzenia zależy jak szybko się ono nagrzewa i jak silny jest nawiew powietrza, który suszy włosy. Na rynku znajdziemy lokosuszarki o mocy od 300 do 1200 W – tę najwyższą posiada np. lokosuszarka Rowenta Ice Pure, dzięki której w kilka minut stworzymy precyzyjną fryzurę.
  2. Regulacja siły nawiewu. Ta funkcja pozwala dobrać siłę nawiewu do indywidualnych potrzeb i kondycji włosów. Funkcjonalnym dodatkiem do urządzenia jest również koncentrator, dzięki któremu może zadziałać silnym strumieniem powietrza na konkretną partię włosów.
  3. Regulacja temperatury. Wysokiej klasy lokówko suszarki posiadają możliwość regulowania temperatur, najczęściej w zakresie: 100 – 200oC oraz dysponują nawiewem zimnego powietrza, które doskonale utrwala ułożoną fryzurę (chłodny nawiew posiada m.in. suszarko lokówka Rowenta Brush Activ).
  4. Obudowa. Obudowa powinna nam się podobać (w końcu będziemy na nią niemal codziennie patrzeć!), ale musi być przede wszystkim bezpieczna! Zwróćmy uwagę na jej ergonomiczny kształt, antypoślizgowy materiał oraz gwarantowaną termoizolację (obudowa nie może się nagrzewać podczas użytkowania!).
  5. Kabel. Długość kabla warto dobrać stosownie do naszych potrzeb. Jeżeli gniazdko elektryczne, z którego będziemy korzystać podczas suszenia i kręcenia włosów, znajduje się blisko lustra – nie potrzebny nam długi kabel. Istotną i bardzo funkcjonalną sprawą jest obrotowość kabla, dzięki której użytkowanie urządzenia jest o wiele łatwiejsze.
  6. Dodatkowe wyposażenie. Pamiętajmy, że liczy się jakość, a nie ilość. Wybierzmy suszarko-lokówkę, która ma dodatkową szczotkę lub dwie w różnych obwodach – to powinno w zupełności wystarczyć. 
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%