› biznes
13:00 / 15.11.2017

Zanim ruszysz na podbój zagranicznych rynków

Zanim ruszysz na podbój zagranicznych rynków

Zakładanie firmy, mimo wprowadzania, coraz bardziej uproszczonych procedur bywa procesem bardzo skomplikowanym. Tym bardziej gdy myślimy o rejestracji spółki w innym kraju.

Rejestracja firmy to proces, którego przebieg wygląda inaczej w różnych krajach, a czasem nawet ich regionach. Najczęściej jest on dość skomplikowany i wymaga dużej wiedzy i znajomości przepisów prawnych.

Jak to wygląda w Polsce?

W Polsce w zależności od tego, jakiego rodzaju działalność chcemy założyć, rejestracja firmy będzie wyglądała nieco inaczej. Znacznie łatwiej będzie na pewno dopełnić formalności, gdy właściciel firmy jest jeden. Rejestracja firmy zajmie bowiem mniej czasu niż np. zakładanie spółek. W przypadku sytuacji, w której właścicielami firmy są co najmniej dwie osoby proces jest znacznie trudniejszy i bardziej czasochłonny. Dużo zależy też oczywiście od tego, jakiego rodzaju spółkę chcemy założyć. Przykładowo, rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zająć nawet 10 tygodni!

Jak jest za granicą?

Każdy rynek jest inny, bez względu na to czy jest to kraj bliski nam kulturowo czy też egzotyczny zakątek świata. Musimy liczyć się z tym, że rejestracja firmy w obcym kraju pociąga za sobą inne procedury, wymagania formalne, przepisy prawa czy po prostu inne opłaty. Ich bardzo dobra znajomość w przypadku rejestracji firmy jest niezbędna i to często od niej zależy to, jak szybko uda nam się rozpocząć działalność na obcym rynku.

Skorzystaj z porad specjalisty!

Świetnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku rejestracji firmy za granicą, jest zwrócenie się o pomoc do jednej z firm specjalizujących się w podobnych kwestiach. Ważne jednak, by była to renomowana firma posiadająca wieloletnie doświadczenie i zatrudniająca specjalistów w różnych krajach. Dzięki takim ekspertom będziemy mieli pewność, że dopełniliśmy wszystkich formalności, a nasza firma nie łamie żadnego z lokalnych przepisów prawa gospodarczego.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%