› biznes
15:35 / 03.12.2018

Zapłacisz BLIK-iem za zakupy w Lidlu. Polski system płatności wchodzi do kolejnej sieci handlowej

Zapłacisz BLIK-iem za zakupy w Lidlu. Polski system płatności wchodzi do kolejnej sieci handlowej

fot. Marcin Mongiałło (zdjęcie) / Lidl (grafika)

W Lidlu możesz już zapłacić za zakupy BLIK-iem. Przypomnijmy, że od połowy września taką możliwość mają klienci Biedronki, niedawno (pod koniec października) wprowadził ją InPost, a teraz (od 1 grudnia) szansę skorzystania z tego systemu płatności otrzymali klienci niemieckiej sieci dyskontów działającej w Polsce.

Operatorem BLIK-a jest Polski Standard Płatności. W telegraficznym skrócie BLIK to polski system płatności mobilnych, który umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach oraz wykonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych i generowanie czeków z 9-cyfrowym kodem. 

BLIK-iem można zapłacic w jednej z ponad 630 placówek handlowych Lidla, operujących w Polsce.

Prosimy jednocześnie o wyrozumiałość w tych pierwszych dniach działania usług. Nasi pracownicy przechodzą szkolenia w tym zakresie. Dokładamy wszelkich starań, żeby jak najszybciej wyeliminować trudności.

– poinformowało dzisiaj, 3 grudnia, przedsiębiorstwo za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Facebooku.

Z BLIK-a mogą korzystać wszyscy posiadacze aplikacji banków, które udostępniają BLIK-a. Współpracujące banki to: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole i Bank Pekao S.A. Aby zacząć korzystać z systemu płatności BLIK należy pobrać na telefon aplikację mobilną banku, w którym posiadamy konto, ważne aby wcześniej sprawdzić, czy nasz bank udostępnia swoim klientom BLIKA. Klienci mogą obecnie skorzystać z BLIK-a już w 20 tys. bankomatów w całej Polsce. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%