› bieżące
09:44 / 07.05.2014

Zapraszamy już dziś! Rodzinny Piknik Nauki i Techniki!

Zapraszamy już dziś! Rodzinny Piknik Nauki i Techniki!

fot. nadesłane

W niedzielę 18 maja w godz. 10.00-16.00 odbędzie się Rodzinny Piknik Nauki i Techniki. Zapraszamy do spędzenia czasu w rodzinnym gronie i zapoznania się z Elbląskim Parkiem Technologicznym oraz współpracującymi z nim instytucjami i firmami.

Centrum Nauki Kopernik, laboratorium chemiczne, pokazy, wystawy… TAK! – nasze dzieci muszą tam być!… ale co to są te "nowoczesne technologie"?, a my mamy coś takiego w Elblągu? Przyjdź, zobacz, wypróbuj sam: laboratoria i pracownie 3D, metalu, drewna, hydrostrumienia, loty drona, symulator jazdy 3d, sandbot i garnet, noktowizory, alkogogle i wiele, wiele innych. W tym dniu zostaną uruchomione połączenia autobusowe z Placu Słowiańskiego do Elbląskiego Parku Technologicznego. Pierwszy kurs wyjedzie o godz. 9:45, kolejne co godzinę.

PROGRAM
10:00–12:00
Drzwi Otwarte Elbląskiego Parku Technologicznego zwiedzanie i pokazy laboratoriów: 3D, drewna, metalu, pracowni hydrostrumieniowej, prezentacje lokatorów

11:00–13:00
Duathlon – Biegiem i Rowerem po Modrzewinie zawody rodzinne: rower 1 km + bieg 1 km SKS ELaktywni

12:00–16:00
Piknik w Elbląskim Parku Technologicznym Centrum Nauki Kopernik z Warszawy wystawa Eksperymentuj!

pokazy: Tajniki Aerodynamiki, Ciśnienie, MuzykaMobilne laboratorium EPT
pokazy: chemiczny wulkan, lampa lawa, kameleon, pasta dla słonia, burza w probówce, konkurs krzyku

Pojazdy i sprzęt służb mundurowych, techniki kryminalistyczne, symulator jazdy 3D, noktowizory, alkogogle, loty drona, atrakcje, konkursy, zawody dla dzieci

Specjalna Loteria Dla Uczestników Pikniku! Wśród nagród LOT BALONEM!

Zapraszają:
Jerzy Wilk, Prezydent Elbląga, Elbląski Park Technologiczny
Sponsorzy obchodów jubileuszu: Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o., PZU, Alstom Power Sp. z o.o., FLSmidth Maag Gear Sp. z o.o.
Partnerzy: FLSmidth Maag Gear Sp. z o.o., OPEGIEKA Sp. z o.o., Grupa JetSystem, Metrotest Sp. z o.o., Celebra, Test, B&P Service Sp. z o.o., Eko-Partner, Tritum Group Sp. z o.o., Envi-Chem, Polish Snail Holding, MBS Systems S.C., Elaktywni, WORD, Centrum Sportowo-Biznesowe w Elblągu, ZKM Sp z o.o., Leo Club Elbląg, ZHP Hufiec Elbląg, Oddział Żandarmerii w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Placówka Straży Granicznej w Elblągu, Komenda Miejska Straży Pożarnej w Elblągu, Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

Patroni medialni: Elbląska Gazeta Internetowa Portel.pl oraz Express Biznesu
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%