› rozwój i edukacja
11:53 / 05.12.2012

Zarząd Województwa przeznacza pieniądze na upowszechnianie edukacji przedszkolnej

Zarząd Województwa przeznacza pieniądze na upowszechnianie edukacji przedszkolnej

fot. www.polki.pl

5 gmin z województwa warmińsko - mazurskiego otrzyma dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na działania związane ze zmniejszaniem nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa.

W ramach I rundy konkursu unijne wsparcie otrzyma Gmina Gronowo Elbląskie na realizację projektu pn. „Chatka Puchatka”, który zakłada stworzenie przedszkola w miejscowości Jegłownik, Gmina Jeziorany na projekt „Równy start w Gminie Jeziorany”, Gmina Płośnica na zadanie pn: „Na dobry początek”, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Idzbark Moja Ojczyzna” na realizację projektu „Przedszkole naszych marzeń” oraz Gmina Świątki na projekt „Wesołe przedszkolaki w Gminie Świątki”.

„Działania związane z upowszechnianiem edukacji przedszkolnej są dla nas jednym z priorytetów. Okres przedszkolny to najlepszy czas rozwoju możliwości i kompetencji człowieka. W krajach Europy Zachodniej do placówek uczęszcza ok. 80% dzieci w wieku przedszkolnym. U nas – szczególnie na terenach wiejskich te wskaźniki są jeszcze dużo niższe, dlatego podejmujemy działania, które mają zmniejszyć nierówności w tym zakresie. Te projekty, dzięki unijnemu wsparciu z pewnością się do tego przyczynią” – podkreśla Witold Wróblewski Członek Zarządu Województwa.

Nabór wniosków w ramach II rundy konkursu na działania związane ze zmniejszaniem nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej trwa do 17 grudnia 2012.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie http://efs.warmia.mazury.pl/konkursy/priorytet-ix/2313-ogoszenie-konkursu-nr-6pokl9112012 Na realizację projektów wyłonionych do realizacji dostępna jest kwota 12 000 000,00 PLN.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%