› daj znać
13:26 / 29.03.2013

Zasady drobnym druczkiem pisane: Kupowanie gier w Videoworld

Zasady drobnym druczkiem pisane: Kupowanie gier w Videoworld

fot. Bartosz Ponichtera

Ta historia będzie na pewno przestrogą dla innych osób, które mają zamiar skorzystać z oferty kupna gry w jednej z elbląskich wypożyczalni filmów i gier. W reakcji na list od naszego czytelnika postanowiliśmy przyjrzeć się na jakich zasadach można zwrócić zakupiony produkt.

Treść e-maila od pana Macieja, naszego czytelnika:
„W Videoworld sprzedali mi grę za 139 zł z gwarancją odkupu. Miałem tydzień aby odsprzedać grę i dostać za nią 20 zł mniej. Pani przy kasie zagwarantowała odkup i zwrot pieniędzy (nie byłem wtedy sam więc jestem pewien na 100% że tak właśnie było). Po tygodniu oddając grę okazało się że 119 zł które miałem dostać wpływa na Moje konto w Videoworld i tylko u nich mogę je wykorzystać. Wartość rynkowa gry to 70 zł i gdybym wiedział że tak będzie nie kupiłbym jej. Pani niestety nie przyznaje się do błędu i pozostaje mi wydać te pieniądze u Nich. Zwykłe oszustwo!”

Polskie prawo nie reguluje zasad zwrotu towaru w tego typu sytuacjach. Jedynie w sprzedaży internetowej czy telefonicznej mamy możliwość zwrotu towaru w stanie nienaruszonym w ciągu dziesięciu dni od daty zakupu. Zwrot produktu w sklepie stacjonarnym zależy jedynie od dobrej woli sprzedawcy.

Podając się za potencjalnego kupca gry w tejże wypożyczalni, zapytaliśmy panią z obsługi o zasady zwrotu i zostaliśmy poinformowani o regulaminie:
1. Grę można zwrócić w ciągu 7 dni od daty zakupu.
2. Jeżeli gra kosztowała 100 zł lub mniej to potrącane jest 10 zł od jej ceny, natomiast jeżeli cena gry przekracza 100 zł to w tym wypadku odbierane jest 20 złotych.
3. Za każdy kolejny dzień zwłoki powyżej tygodnia zabierane jest 10 zł/dzień od ceny pierwotnej.
4. W przypadku zwrotu gry, nie dostajemy GOTÓWKI do ręki lecz równowartość do wykorzystania na koncie Videoworld. Za co możemy kupić/wypożyczyć inny produkt.

Regulamin ma jasno określone zasady, które trzeba bardzo dokładnie czytać. Niestety pan Maciej swoich pieniędzy do ręki już nie dostanie, niech ten przypadek będzie przestrogą dla innych osób.

20
2
oceń tekst 22 głosów 91%