› biznes
10:41 / 01.04.2020

Zasady sprzedaży na Amazon

Zasady sprzedaży na Amazon

Skuteczna sprzedaż na Amazon to cel każdego producenta i resellera znanych marek. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z Amazonem? A może już działasz, ale chcesz zwielokrotnić swoje efekty? Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczny, krótki poradnik, w którym znajdziesz zasady sprzedaży na Amazonie i dowiesz się, jak prowadzić skuteczną sprzedaż na tej platformie.

Skuteczna sprzedaż na Amazon wymaga analizy rynku i konkurencji.

Zanim wystawisz produkty na sprzedaż, zastanów się nad tym, co warto dystrybuować. Skuteczna sprzedaż na Amazon to cel każdego sprzedawcy. Jak więc wybrać towary konkurencyjne, które przyniosą zyski? Najlepiej skorzystać z pomocy narzędzi i przeanalizować swój produkt i konkurencję na wybranym rynku. Pomóc w tym mogą eksperci z firmy Nethansa, którzy wykonają dla Ciebie analizę potencjału sprzedażowego oferowanych produktów.

Stwórz listing produktów.

Wybrałeś już typ konta na Amazonie i skonfigurowałeś konto? W takim razie teraz masz dostęp do konta sprzedawcy i możesz rozpocząć przesyłanie informacji o swoich produktach. Można to uczynić na dwa sposoby: dodając produkt do istniejącego listingu (dedykowanego markom już istniejącym), bądź tworząc własny listing (opcja odpowiednia dla sprzedawców marki własnej). Stworzenie własnego listingu produktów jest czasochłonne, ale daje możliwość utworzenia własnej aukcji wysokiej jakości i często jest bardziej opłacalne niż korzystanie z listingów stworzonych przez innych. W takiej sytuacji musisz przygotować dobre i unikalne opisy sprzedawanych produktów pod dobrane frazy i zadbać o jakościowe zdjęcia. W tym oczywiście również mogą pomóc Ci doświadczeni eksperci.

Ustal sposób wysyłki swoich towarów.

Skuteczna sprzedaż na Amazon nie będzie możliwa, jeśli nie zdecydujesz się na dobry system dystrybucji i wysyłki. Platforma oferuje dwa główne sposoby realizacji zamówień, wykorzystując własny magazyn i transport, czyli Fulfilment by Merchant (FBM) lub wysyłkę poprzez usługę Fulfilment by Amazon (FBA). Każda z opcji ma swoje wady i zalety, dlatego warto je wcześniej poznać i przeanalizować pod kątem swoich potrzeb. 

Nie zapominaj o reklamie

Trudno wyobrazić sobie skuteczną sprzedaż na Amazonie bez dobrej, przykuwającej uwagę reklamy. Pozwoli ona dotrzeć do potencjalnych Klientów i poznać im produkt – szczególnie gdy ten jest nowy i unikalny. Marketing i proaktywne zarządzanie listingami są kluczem do sukcesu.

Skorzystaj z najlepszych narzędzi i automatyzacji

Powyższe kroki wydają Ci się czasochłonne i skomplikowane? Jeśli tak, potrzebujesz wsparcia ekspertów e-handlu. Rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy firmy Nethansa, która oferuje kompleksowe wsparcie dla firm i skuteczną sprzedaż na Amazonie. Dostępne są rozwiązania dla producentów i resellerów, a także narzędzia, które sprawią, że będziesz krok przed konkurencją. System Clipperon od Nethansy zautomatyzuje Twoją sprzedaż i logistykę, zaoszczędzi czas, siłę roboczą i budżet.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%