› bieżące
14:16 / 24.09.2019

Zastosowanie pomp ciepła – który system wybrać?

Zastosowanie pomp ciepła – który system wybrać?

Pompa ciepła to jedno z nowocześniejszych, wygodniejszych i bardziej zrównoważonych urządzeń służących do ogrzewania budynków. W dobie poważnego kryzysu ekologicznego musimy zrobić wszystko, by ratować naszą ginącą planetę. Drobne zmiany przyzwyczajeń i codzienna troska o środowisko to obowiązek każdego człowieka. Jedną z inwestycji, które możemy poczynić, by przyczynić się do zmniejszenia emisji, jest właśnie inwestycja w pompę ciepła. Ale który system wybrać? Na jaki sprzęt postawić? Sprawdzamy!

Ekologia i nowoczesność

Pompy ciepła z roku na rok zyskują na popularności. Taki trend nie dziwi. Są postrzegane jako rozwiązanie bardzo oszczędne w działaniu, niezwykle wygodne i intuicyjne. Ponadto, co bardzo istotne w dobie globalnego załamania ekologicznego, są bezemisyjne i korzystają z odnawialnych źródeł energii. W przeciwieństwie do pieca na węgiel nie generują żadnych produktów ubocznych. Do ogrzania budynku używa sił natury – powietrza, ziemi lub wody. To, z którego z tych żywiołów korzysta, uzależnione jego od typu urządzenia. Od rodzaju sprzętu zależy również, czy uda nam się z jego pomocą przygotować ciepłą wodę użytkową, ogrzać cały dom lub wodę w basenie.

Do wody

Pompy ciepła PCWU są przeznaczone do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Do jej ogrzania wykorzystują energię pobraną z powietrza. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy zdecydować się na sprzęt modułowy lub taki z integralnym podgrzewaczem – nawet 200 lub 300 litrowym. Przy inwestowaniu w takie urządzenie warto zwrócić uwagę na jego klasę energetyczną. Najlepsze będą to oznaczone jako A lub A+. Nowoczesne pompy ciepła tego typu są niezwodne, będą nam służyć lata, a do tego są niezwykle ciche, dzięki sprężarkom rotacyjnym. Firma Hewalex oferuje również system, który dodatkowo może być wykorzystany do okresowego chłodzenia pomieszczeń. I to właściwie za darmo – za pomocą powietrza usuwanego z PCWU.

Do domu

Drugim popularnym rodzajem urządzenia jest pompa CO, czyli taka, którą wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń. Taki system rokrocznie zyskuje na popularności. A to za sprawą jego oszczędnej, cichej i wygodnej dla użytkownika pracy. Raz uruchomiona nie wymaga nieustannego nadzoru, dokładania paliwa, kontroli. Niczego nie spala, więc nie pozbywa się też ubocznych efektów tego procesu. Jest intuicyjna, nowoczesna i efektywna. Żeby wybrać idealny sprzęt, zwróćmy uwagę na takie parametry jak COP, klasa energetyczna czy typ sprężarki. Najlepiej wybierać te inwerterowe, które można regulować. Firma Hewalex oferuje też system EKONTROL, który pozwala zdalnie nadzorować pracę urządzenia z każdego miejsca na świecie. Oto prawdziwa nowoczesność.

Do basenu

Na koniec warto wspomnieć o pompach przeznaczonych do ogrzewania wody basenowej. PCWB to urządzenie, które zapewnia wysoki komfort i, jednocześnie, niski koszt korzystania z basenu. COP pompy ciepła oferowanej przez firmę Hewalex to wynosi aż 7,0. Oznacza to, że sprzęt jest niezwykle efektywny i, co za tym idzie, oszczędny. Same prace montażowe są szybkie i bezproblemowe, a elastyczna i wytrzymała obudowa zewnętrza urządzenia sprawia, że jest ono bardzo wygodne i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Do tego łatwy demontaż, by móc przechowywać cały zestaw już po sezonie.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%