› policja
10:44 / 08.11.2016

Zatrzymali kłusownika na gorącym uczynku

Zatrzymali kłusownika na gorącym uczynku

W lesie pod Tolkmickiem myśliwi zatrzymali 67-letniego kłusownika i przekazali policjantom. Mężczyzna został przyłapany w momencie, kiedy zakładał sidła na zwierzynę. Jeden z myśliwych nagrał cały proceder telefonem. Podejrzany odpowie za kłusownictwo. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany w minioną sobotę (5 listopada) przez myśliwych z koła łowieckiego „Rogacz Malbork". Łowczy przyłapali go w lesie pod Tolkmickiem na zastawianiu tzw. wnyków. Kłusownik po krótkim pościgu został zatrzymany i przekazany policjantom. 67-latek miał przy sobie pięć wnyków wykonanych z linki stalowej. Dwa kolejne myśliwi zdjęli z tzw. przesmyków. Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzuty. Za kłusownictwo grozi kara do 5 lat więzienia. Funkcjonariusze przeszukali także jego mieszkanie. Nie znaleźli tam żadnych, innych narzędzi do kłusowania. Wcześniej był karany za jazdę w stanie nietrzeźwym.

Śmierć w męczarniach

Zwierzę, które wpada w sidła, zaczepia o nie łbem lub nogą i umiera w strasznych męczarniach. Żeby skutecznie walczyć z kłusownictwem ważne jest współdziałanie myśliwych, Straży Leśnej, Państwowej Straży Łowieckiej i Policji.

Na wszelkie przejawy aktywności kłusowników czekamy na Państwa sygnały pod numerami alarmowymi 112 oraz 997.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%