› policja
12:43 / 07.10.2020

Zatrzymali nietrzeźwych za kierownicą

Zatrzymali nietrzeźwych za kierownicą

Policjanci z ruchu drogowego z Elbląga zatrzymali trzech kierowców, którzy jechali w stanie nietrzeźwym. Jeden z nich kierował ciągnikiem. Miał sądowy zakaz prowadzenia.

Tylko wczoraj (06.10.2020r.) policjanci z ruchu drogowego zatrzymali na elbląskich drogach trzech kierowców w stanie nietrzeźwym. Niechlubny rekordzista to 56-latek, który jechał ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia. Został zatrzymany na ulicy Elbląskiej. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejne zatrzymania miały miejsce na ulicach: Osiedlowej i Elbląskiej.

Od stycznia do września 2020 roku funkcjonariusze ruchu drogowego z Elbląga sprawdzili blisko 29 000 kierujących. Wśród nich 203 kierowało w stanie nietrzeźwym, a 84 osoby jechały pod wpływem działania alkoholu lub środka odurzającego.

Za prowadzanie pojazdu w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi: • grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 • zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%