› policja
20:14 / 28.11.2015

Zatrzymano dwóch sprawców napadu na kolekturę lotto

Zatrzymano dwóch sprawców napadu na kolekturę lotto

fot. Bartłomiej Ryś

Informowaliśmy wczoraj 27 listopada, że w kolekturze lotto przy ul. Nowowiejskiej doszło do napadu. Zamaskowany mężczyzna groził pracownicy, pistoletem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policja ujęła już dwóch sprawców napadu.

Policjant po służbie robił zakupy w pobliskim sklepie przy ul. Nowowiejskiej. Zauważył, że w kolekturze lotto ma miejsce napad, a sprawca grozi pracownicy pistoletem. Funkcjonariusz pobiegł za mężczyzną. Sprawca napadu wsiadł do zaparkowanego przy ul. Bażyńskiego samochodu marki Audi 80. Policjant zapamiętał numery rejestracyjne i przekazał dyżurnemu, a także zabezpieczył kolekturę przed zatarciem ewentualnych śladów napadu.

Policjanci kryminalni w ciągu niecałej godziny zatrzymali dwóch mężczyzn, między innymi właściciela samochodu audi.


Prawdopodobnie, po nieudanym napadzie, 24-latek pojechał pod swój dom i tam zaparkował samochód. Również w tym miejscu nastąpiło zatrzymanie mężczyzn. Sprawca napadu oraz jego 20-letni kolega trafili do policyjnego aresztu. Policja w samochodzie znalazła atrapę broni krótkiej

– zauważa Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Wczorajszy napad nie jest pierwszym konfliktem z prawem obu mężczyzn. Postawiony zostanie im zarzut usiłowania rozboju, za co grozi kara do 12 lat więzienia.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Napad na placówkę Lotto. Sprawcy użyli broni?

27.11.2015 komentarzy 7

Dziś, 27 listopada około godziny 18:00 nieznani sprawcy wtargnęli do kolektury Lotto przy ul. Nowowiejskiej w Elblągu. Tę informację potwierdził Krzysztof...