› sport
12:50 / 27.09.2013

Zawody wspinaczkowe dla każdego - już w ten weekend

Zawody wspinaczkowe dla każdego - już w ten weekend

fot. Miłosz Kulawiak

Najbliższa sobota i niedziela zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Nie chodzi tu tylko o derby piłkarskiej II ligi czy ligowe starcie we własnej hali szczypiornistów KS Meble Wójcik Elbląg. W te dni na hali sportowej w IV Liceum Ogólnokształcącym odbędą się trzecie amatorskie zawody wspinaczkowe. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich - nowicjuszy tego sportu, dzieci i osób, które na ściankę wchodzą regularnie. Patronem medialnym tej imprezy jest serwis elblag.net.

Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu? To pytanie zadaliśmy jednemu z organizatorów, Tomaszowi Kończak.

- Zachęcam wszystkich do odwiedzin naszej wspinalni podczas najbliższego weekendu i wspólnej zabawy. Proponujemy spędzenie wolnego czasu w inny niż standardowy sposób. Wystarczy jedynie przynieść ze sobą odpowiednie obuwie z gumową podeszwą. Pozostały sprzęt zapewniamy. Na najlepszych czekają nagrody ufundowane przez jednego z naszych partnerów, firmę Fjord Nansen. Będzie to głównie sprzęt wspinaczkowy, ale nie tylko.

Zawody podzielone są na trzy główne kategorie:

JUNIOR – dzieci ze szkoły podstawowej, trasa lekka i przyjemna

LIGHT – młodzież oraz dorośli początkujący, dla tych, którzy będą pierwszy raz się wspinać

MASTERS – osoby wspinające się powyżej trzech lat, trasa bardzo wymagająca

- Mamy już potwierdzony udział 20 osób, jednak jesteśmy przekonani, że ta liczba wzrośnie. Docierają do nas sygnały z grup wspinaczkowych z Gdańska, Starogardu Gdańskiego i Olsztyna, że są zainteresowane uczestnictwem w tej imprezie. W poprzednich zawodach spora grupa osób zapisywała się też przed samym startem, dlatego tym razem na pewno będzie podobnie – dodaje Tomasz Kończak.

W sobotę zaplanowane są eliminacje, z których wyłonieni zostaną finaliści startujący w niedzielę. Na zwycięzców czekają puchary, dyplomy oraz liczne nagrody. WSTĘP WOLNY DLA KIBICÓW. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, zawody odbędą się w godzinach 14.00 - 21.00. Więcej informacji, regulamin zawodów oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.wspinalnia.pl.

Zachęcamy do uczestnictwa!

 

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%