› bieżące
09:01 / 26.03.2020

Zbierają pieniądze na walkę z epidemią w Elblągu

 Zbierają pieniądze na walkę z epidemią w Elblągu

fot. archiwum Elblag.net

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ESWIP) ogłasza zbiórkę pieniędzy na przeciwdziałanie epidemii oraz jej skutkom w Elblągu. Dziś (26.03) na swoim fanpage na Facebooku o godz. 11 zaprezentuje kurs szycia maseczek i wirtualnie oprowadzi po Domu pod Cisem.  

Fundusz Grantowy Stowarzyszenia ESWIP to inicjatywa, która gromadzi pieniądze na społeczne działania elblążan. Taka wspólna elbląska skarbonka.

Obecna sytuacja zmieniła nasze plany. Zdecydowaliśmy, że w tym roku wszystkie pieniądze pozyskane od darczyńców a także z tytułu 1 % przekażemy na przeciwdziałanie epidemii oraz jej skutkom w Elblągu, to jest teraz najbardziej potrzebne, musimy być solidarni

 – informuje Arkadiusz Jachimowicz, prezes stowarzyszenia.

Stowarzyszenie przekazało z własnych środków 1000 zł i zaprasza elblążan do zasilania Funduszu Grantowego na konto: 22 1600 1462 1025 2272 1000 0006. 

Wszystkie zebrane pieniądze stowarzyszenie przeznaczy na zakup przedmiotów na które jest obecnie największe zapotrzebowanie: maseczek, kombinezonów, potrzebnego sprzętu dla szpitali i organizacji  zmagających się z epidemią, a także wsparcie osób, którzy najbardziej zostali nią dotknięci.
Stowarzyszenie przekazało szpitalowi 100 maseczek uszytych przez pracowników Centrum Integracji Społecznej.

 

Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage na Facebooku, gdzie jutro (o godz. 11) podczas wirtualnego zwiedzania Domu pod Cisem zaprezentujemy m.in. instruktaż szycia maseczek

 – zaprasza Arkadiusz Jachimowicz.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%