› bieżące
11:41 / 26.05.2013

Zbigniew Ziobro wspierał w Elblągu Pawła Kowszyńskiego

Zbigniew Ziobro wspierał w Elblągu Pawła Kowszyńskiego

W sobotę w Elblągu pojawił się lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, który przyjechał poprzeć kandydata tej partii na urząd prezydenta miasta – Pawła Kowszyńskiego. Solidarna Polska zapowiada przeprowadzenie wielu ulg, jeśli wygra w Elblągu.

Podczas spotkania ze Zbigniewem Ziobro, działacze Solidarnej Polski zapowiedzieli, w przypadku zwycięstwa w wyborach samorządowych, wprowadzenie obniżek cen biletów komunikacji miejskiej, strefy płatnego parkowania, obniżenie czynszów mieszkań komunalnych oraz podatków lokalnych dla tych przedsiębiorców, którzy będą tworzyli nowe miejsca pracy.

Paweł Kowszyński, jeśli zostanie prezydentem miasta, będzie chciał doprowadzić do obniżenia swojego wynagrodzenia. Zapowiedział także powołanie tylko jednego wiceprezydenta miasta.

Cały program wyborczy Solidarnej Polski dla Elbląga dostępny jest tu:

http://sp-elblag.blogspot.com/2013/05/program-solidarnej-polski-dla-elblaga.html

Jak czytamy w założeniach programowych Solidarnej Polski dla Elbląga: Program „dla Elbląga!” jest ambitny i dynamiczny. Nie ma w nim obietnic, ale bardzo konkretne rozwiązania, które mają elblążanom poprawić życie, a naszemu miastu przywrócić należną jemu rangę. Wszyscy kandydaci naszego komitetu podpisali się pod nim i są gotowi go realizować. W ostatnich latach elblążanie odczuli skutki błędów i źle realizowanych projektów władz miasta, tych odwołanych w referendum czyli prezydenta i całej rady, jak również ich poprzedników.

Zabrakło skutecznego systemu nadzoru nad publicznymi pieniędzmi i kredytami próbowano ratować ogromną dziurę w budżecie naszego miasta. Prywatyzacje wielu elbląskich zakładów przeprowadzane w ostatnim ćwierćwieczu między innymi takich zakładów chociażby jak: Renoma, Truso, EZNS, Zakładów Motoryzacyjnych (Daewoo), Zakładów Piwowarskich (Elbrewery, a następnie sprzedaż Grupie Żywiec), czy Zamechu (ABB), nie zostały wykorzystane dla pozyskania inwestorów strategicznych. Władze Elbląga do dzisiaj nie wykorzystały możliwości ściągnięcia żadnych kluczowych inwestorów, a elbląski rynek pracy przeżywa niespotykany dotąd kryzys.

Również reforma administracyjna i włączenie Elbląga do województwa warmińsko-mazurskiego przyczyniła się do powolnej, ale jakże bolesnej dla naszego miasta marginalizacji. Z tych faktów po latach wyciągamy jednak wnioski i proponujemy konkretne propozycje zmian w funkcjonowaniu miasta, które musi działać jak sprawny i zdrowy organizm dbający o swoich mieszkańców, gdzie niemożliwa będzie utrata kontroli nad zarządzanymi pieniędzmi. Jeśli obdarzycie nas swoim zaufaniem, to nie będziemy musieli z goryczą wskazywać na inne miasta, które swoje atuty już wykorzystały, jak chociażby mniejszy Kwidzyn czy Tczew. Wręcz przeciwnie. Dołączymy do szeregu tych, którym inni będą gratulować inwestorów i nowych miejsc pracy, oraz tego, że będzie nas stać na realizację rozbudowanych programów, w tym społecznych, zdrowotnych i edukacyjnych.

Mamy świadomość, że podejmując się realizacji tego programu, przyjmujemy na siebie wielką odpowiedzialność. Wiemy, że w dzisiejszych czasach jak nigdy dotąd potrzebni są uczciwi, sprawni i otwarci ludzie, którzy z determinacją wezmą na siebie ciężar zarządzania Elblągiem. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne możliwości zagwarantują Elblągowi sukces.

7
7
oceń tekst 14 głosów 50%

Powiązane artykuły

Paweł Kowszyński kandydatem Solidarnej Polski na prezydenta miasta

25.05.2013 komentarzy 9

Podczas wczorajszej konwencji partii Solidarna Polska, jej członkowie zdecydowali, że kandydatem na prezydenta miasta w wyborach będzie Paweł Kowszyński. Zostały...