› bieżące
22:35 / 06.08.2017

Zderzenie samochodów na ulicy Hetmańskiej. Ucieczka z miejsca zdarzenia!

Zderzenie samochodów na ulicy Hetmańskiej. Ucieczka z miejsca zdarzenia!

fot. Marcin Mongiałło

Dzisiaj, 6 sierpnia po godzinie 21.00, na ulicy Hetmańskiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na miejsce przyjechała policja, kilka zastępów straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego. W zdarzeniu ucierpiał kierowca SUV-a marki Lexus RX, któremu odnowiła się kontuzja odcinka szyjnego kręgosłupa. Został on odwieziony do szpitala.

Do kolizji doszło na ulicy Hetmańskiej, na pasie ruchu, którym samochody poruszają się w kierunku ul. 12 Lutego. W stojącego na czerwonym świetle lexusa wjechała z dużym impetem honda civic, która poruszając się z dużą prędkością skręcała z ul. 1 Maja. Kierowca hondy nie zapanował nad samochodem, który znalazl się na przeciwległym pasie jezdni, co ostatecznie zakończyło się kolizją. Całe szczęście na wysepce przejścia dla pieszych, pomiędzy przeciwległymi pasami ruchu, nie znajdowali się ludzie. W przeciwnym przypadku doszłoby do tragedii.

Jeden z mężczyzn jadących hondą zbiegł z miejsca zdarzenia. Drugi z nich również próbował uciekać, ale został szybko ujęty. Policja podejrzewa, że to on był kierowcą. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało niewielki poziom alkoholu w jego organizmie.

W hondzie civic wystrzeliły dwie poduszki powietrzne. Zniszczenia są duże, obejmują praktycznie cały przód, łącznie z komorą silnika. W związku z wyciekiem płynów konieczna była akcja strażaków, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Lexus ucierpiał znacznie mniej - nie otworzyły się nawet poduszki powietrzne. Pasażerce SUV-a nic się nie stało.

Cały czas droga była częściowo przejezdna w obu kierunkach.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 5