› poradnik
14:05 / 01.10.2020

Zdrowotne właściwości produktów z aronii

Zdrowotne właściwości produktów z aronii

Niepozorna, na pierwszy rzut oka przypomina owoce borówki - taka właśnie jest aronia. Jej rodzimymi terenami są szerokie przestrzenie Ameryki Północnej, choć na dobre zadomowiła się też i w naszym klimacie. Stosunkowo rzadko można spotkać ją rosnącą dziko w lasach, za to jest bardzo popularna między innymi w ogródkach działkowych. Herbata z aronii doskonale smakuje w zimowy wieczór, podobnie zresztą, jak gęsty sok z aronii.

Jakie właściwości odżywcze ma aronia?

O tym, że po owoce i warzywa warto sięgać jak najczęściej, od wielu lat przekonują dietetycy i specjaliści od zdrowego żywienia. Zakrojone na szeroką skalę kampanie społeczne powoli przynoszą zamierzony skutek. Jeszcze do niedawna absolutną podstawę diety Polaków stanowiło mięso, a obecnie każdy z nas wśród swoich znajomych ma coraz więcej osób, dla których to właśnie warzywa i owoce są bazowymi produktami do przygotowywania codziennych posiłków. 

Owoce są cennym źródłem witamin i innych składników odżywczych korzystnie wpływających na zdrowie człowieka. Zastanawiasz się, dlaczego herbata z aronii ma tak wielu zwolenników na całym świecie? To ogromny zastrzyk witaminowy! Jeżeli nie możesz sięgnąć po filiżankę ulubionej herbaty, a chcesz dostarczyć organizmowi wymaganą dawkę witamin, wówczas zamiennikiem może okazać się aronia w tabletkach. Zależy Ci na produktach wysokiej jakości, które są oferowane w przystępnych cenach? Zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie https://bobicapolska.pl/ - znajdziesz tam zarówno przepyszny gęsty sok z aronii, jak i aronię w tabletkach.

Aronia słynie z tego, że jest bogata w witaminy. Na długiej liście składników o wręcz zbawiennym wpływie na zdrowie człowieka można znaleźć między innymi witaminę C, witaminę E, czy witaminy z grupy B. Po produkty z aronii warto sięgać również ze względu na to, że znajdują się w nich wartościowe składniki mineralne, a wśród nich na przykład:

  • wapń,
  • jod,
  • potas, 
  • żelazo.

Dostarczając regularnie organizmowi komplet witamin i minerałów można spać spokojnie i nie trzeba się martwić o osłabiony układ odpornościowy.

Dlaczego warto sięgać po produkty z aronią?

Herbata z aronii czy gęsty sok z aronii to doskonały sposób na zdrowotną profilaktykę. Zawarte w tych owocach substancje pomagają wzmocnić organizm i zmniejszają ryzyko zachorowania na wiele groźnych schorzeń. Okazują się także pomocne przy leczeniu hemoroidów, używane są na szeroką skalę w przemyśle kosmetycznym, poprawiają koncentrację oraz przyspieszają pracę szarych komórek. Każdy, kto chce się cieszyć dobrym zdrowiem, powinien oprzeć swoją dietę na owocach i warzywach, przed zmianą diety warto jednak sprawdzić, czy w organizmie nie występują deficyty kluczowych składników odżywczych.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%