› dzieci i rodzina
15:48 / 25.07.2012

Ze stolicy nad morze pociągiem z placem zabaw

Ze stolicy nad morze pociągiem z placem zabaw

fot. www.intercity.pl

Czy podróżowanie z dziećmi może być radosne i bezproblemowe? Może! Od 9 lipca br., PKP Intercity na trasie Warszawa – Trójmiasto, przygotowało dla najmłodszych wagon - plac zabaw. PKP Intercity stworzyło go wraz z kanałem telewizyjnym Boomerang. To wagon klasy 2, który ma 54 miejsca siedzące i specjalnie wydzieloną strefą do zabaw dla dzieci.

Oprócz klasycznych foteli do siedzenia, znalazła się w nim kolorowa przestrzeń dla małego podróżnika, która dzięki elementom wystroju pozwala dzieciom na wypełnienie podróży kreatywną zabawą. Strefę zaprojektowano tak, aby grafiki umieszczone na ścianach stanowiły element gry polegającej na liczeniu i rozpoznawaniu kształtów oraz nazywaniu kolorów. Na podróżujące dzieci czekają też wyzwania takie jak: odnalezienie różnic na obrazkach umieszczonych na suficie oraz przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty, które znajdą się pod oknami strefy. Przestrzeń dla dzieci wyposażono w wygodne pufy, które mogą służyć za siedziska, ale również pełnić funkcję miękkich klocków oraz tablice do rysowania kredą. Aby umilić dzieciom czas podróży, w wagonie zamontowane zostały monitory na których będą wyświetlane seriale znane z emitowanego na kanale Boomerang pasma pt. Cartoonito."
 
W wagonie są też toalety wyposażono w przewijaki, a w korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz dodatkowe miejsce na większe bagaże.
 
Dodatkowo wszystkie dzieci będą mogły wypróbować nowe menu, które Wars przygotował specjalnie dla nich.
A w owym menu np. omlet z konfiturą lub kawałki kurczaka w panierce. 
 
Nowy wagon od 9 lipca kursuje w pociągu Express Jantar w relacji Gdynia - Warszawa - Gdynia (choć pociąg jedzie do Helu to wagon ten jest odczepiany na stacji Gdynia Główna). Aby podróżować wagonem ze strefą dla dzieci, należy podczas zakupu biletu wskazać kasjerowi wagon dziecięcy.
Dla pasażerów podróżujących z dziećmi PKP proponuje zniżkę 33 proc. Bilet rodzinny jest stałą promocją, a na czas wakacji dostępny jest bilet wakacyjny.  Normalny bilet kosztuje 127,50 zł. Osoby, które w trakcie przejazdu Ex Jantar skorzystają z oferty Biletu Rodzinnego za bilet zapłacą 89,55, natomiast bilet dla dziecka z ulgą ustawową 37% to koszt w wysokości 84.90 zł. 
 
W przyszłości PKP Intercity chce wprowadzać kolejne wagony tego typu. Drugi pojawić ma się prawdopodobnie pod koniec wakacji. 
 
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%