› bieżące
08:51 / 31.10.2023

Żele do paznokci – postaw na trwałą i piękną stylizację

Żele do paznokci – postaw na trwałą i piękną stylizację

Metoda żelowa to jedna z najpopularniejszych metod zdobienia paznokci. Żel do paznokci jest nie tylko bezpieczny dla płytki i trwały, ale stanowi też dobry wybór jeśli chcesz postawić na stylizację, która wpłynie na wzmocnienie paznokci nawet jeśli są łamliwe, kruche i trudno zapuścić je na pożądaną długość. Możesz wybierać spośród żeli bezbarwnych, kolorowych i w barwach, przypominających płytkę paznokcia.

Czy żele do paznokci są trudne w aplikacji? Czym się różnią i jakie są ich rodzaje?

Żele do paznokci – który będzie idealny dla Ciebie?

Początkująca stylistka powinna wiedzieć, jaka jest różnica między żelami. Jeżeli zajmujesz się stylizacją paznokci w zaciszu domowym, również powinnaś zdawać sobie sprawę, czym różni się żel do paznokci jednofazowy od budującego. Jakie są popularne żele do paznokci i czym się charakteryzują?

  • Jednofazowe - żel do paznokci jednofazowy pełni jednocześnie rolę podkładową, budującą i nabłyszczającą. Stanowi doskonały wybór dla początkujących stylistek. Sprawdza się zresztą i w stylizacjach doświadczonych stylistek paznokci w salonach kosmetycznych – jego nakładanie również wymaga wprawy i nakładania kilku warstw dla lepszego efektu.
  • Trójfazowe – ten żel do paznokci wymaga wspomagania przez inne żele: budujące i nabłyszczające.

Żele na paznokcie rozróżniamy również pod względem konsystencji i koloru. Jeżeli interesujesz się profesjonalnymi stylizacjami paznokci, musisz wiedzieć na czym polega ta różnica. Żele do paznokci (https://www.neonail.pl/katalog/manicure/zele-i-akryle/) można podzielić na:

  • bazowe – mające rzadszą konsystencję, zwiększają przyczepność płytki i wypełniają ją;
  • wykończeniowe – nadają piękny połysk, dzięki czemu stylizacja wygląda wspaniale;
  • samopoziomujące – nadają długość, utwardzają, formują łuk, to żele do paznokci o średniej konsystencji;
  • budujące – budują płytkę, nadają kształt, dość gęste w konsystencji;
  • kamuflujące – wyrównują, modelują, niwelują przebarwienia.

W ofercie Neonail znajdziesz różne żele na paznokcie, dzięki którym wykonasz wiele wyjątkowych stylizacji. Niektóre żele będą idealne do przedłużania paznokci, inne do ozdób. Spider Gel świetnie nadaje się do wykonywania precyzyjnych zdobień. Szybko i starannie tworzy cienkie, proste linie i można aplikować go na hybrydę, żel oraz akryl. Świetnym sposobem na idealną stylizację jest użycie Duo Acrylgelu, który łączy w sobie zalety akrylu i żelu, jest lekki, elastyczny, wytrzymały i nie zastyga zbyt szybko.

Czy łatwo jest wykonać stylizację żelem?

Żele na paznokcie są trwałe, pięknie utwardzają i uzupełniają płytkę. Stylizacje z żelem w roli głównej uchodzą za jedne z najbardziej wytrzymałych i dających nieskończenie wiele możliwości. Czy manicure żelowy jest trudny do wykonania? Nie! Wystarczy, że będziesz trzymać się podstawowych kroków, a na pewno uda Ci się stworzyć wspaniałą stylizację.

Najpierw należy opracować paznokieć, odpychając skórki, a następnie usuwając je( np. frezarką), skracamy i matujemy paznokieć bloczkiem polerskim, przemywamy cleanerem i odtłuszczamy. Podkładamy szablon lub formę pod każdy paznokieć. Nakładamy żel bazowy na płytkę i utwardzamy w lampie.

Następnie makładamy na formę żel budujący i utwardzamy. Usuwamy formę i aplikujemy grubszą warstwę żelu na cały paznokieć. Po utwardzeniu przemywamy cleanerem, nadajemy kształt pilnikiem i znów przemywamy. Na przedłużone paznokcie nakładamy lakier hybrydowy a następnie top. Wszystkie warstwy muszą być utwardzone. Na koniec warto zastosować oliwkę na skórki. Manicure jest gotowy!

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%