› polityka
13:28 / 01.10.2015

Żelichowski: Prezydent mnie dusił, ja dusiłem pana ministra

Żelichowski: Prezydent mnie dusił, ja dusiłem pana ministra

Temat odpraw sanitarnych ponownie powraca do elbląskiego portu. Dzisiaj wraz z tym wątkiem pojawili się m.in. Tadeusz Nalewajk Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Poseł Stanisław Żelichowski, którzy zapewniali, że odprawy powinny zostać załatwione bez zbędnej zwłoki.

Prezydent Witold Wróblewski wraz z gośćmi z Warszawy - Tadeuszem Nalewajkiem Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Posłem Stanisławem Żelichowskim i Tadeuszem Kłosem, głównym inspektorem ochrony roślin i nasiennictwa Państwowej Ochrony Roślin i Nasiennictwa - odwiedzili dzisiaj elbląski port.

Tadeusz Nalewajk, jak mówił, chętnie przyjechał do Elbląga, aby pogratulował współpracy sejmu, samorządu i ministerstwa.

- Wprowadzenie odpraw fitosanitarnych są już drobną, techniczną kwestią i wkrótce warunki będą na tyle właściwe, że stosowane rozporządzenie Ministra Rozwoju Rolnictwa i Wsi będzie ustanawiało to miejsce, jako miejsce kontroli fitosanitarnej towarów importowanych. Miejsce będzie udostępnione do importu towarów podlegających kontroli fitosanitarnej – zapowiadał Tadeusz Nalewajk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Słowa podsekretarza popierał poseł Stanisław Żelichowski, który ma nadzieję, że wszystkie procedury zbiegną się niedługo razem w jednym czasie.

- Teraz będziemy musieli działać, bo Prezydent mnie dusił, jak dusiłem Pana Ministra i w końcu od tego duszenia doszło do dzisiejszego dnia. W dwóch kierunkach – z jednej strony te warunki, o których mówił Pan inspektor muszą być spełnione. Tu chodzi o pewne możliwości utylizacji tych elementów, których odbiorca nie zechce zabrać i to nie jest sprawa trudna. A z drugiej strony będzie przygotowane rozporządzenie ministra. Mam nadzieję, że w niedługim czasie to wszystko się zbiegnie razem – powiedział Stanisław Żelichowski.

Na pytanie jednego z dziennikarzy, czy uda się zakończyć temat odpraw fitosanitarnych w obecnej kadencji Sejmu, Tadeusz Nalewajk odpowiedział, że jeżeli wszystkie procedury zostaną spełnione, to odprawy fitosanitarne powinny zostać załatwione „bez zbędnej zwłoki, czyli od ręki”.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Przez elbląski port mogą być transportowane zboża, pasze i drewno

08.02.2016 komentarzy 2

Władze Elbląga zapowiadają rozwój portu. Dalsze inwestycje są w dużej mierze uzależnione od powstania kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, co ma...

Zdjęcia ilość zdjęć 18