› region
13:43 / 11.07.2019

Zespół muzyczny Akcent wystąpi podczas Dni Ornety. To nie wszystkie atrakcje...

Zespół muzyczny Akcent wystąpi podczas Dni Ornety. To nie wszystkie atrakcje...

fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

W dniach 12 – 14 lipca odbędą się Dni Ornety. Jedną z większych atrakcji będzie koncert zespołu Akcent z Zenonem Martyniukiem. Innym wydarzeniem, które może zainteresować elblążan, będzie inscenizacja obrony zrzutowiska Driel, w której wezmą udział rekonstruktorzy historyczni z Polski i Europy. Jest to znakomita okazja, aby odwiedzić Ornetę, od której dzieli nas odległość około 60 kilometrów. 

Koncert zespołu Akcent rozpocznie się 12 lipca (w piątek) o godz. 21.00 na placu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ornecie. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Warto dodać, że dzień później, 13 lipca, zespół Akcent wystapi w Nowy Stawie koło Malborka. Ten koncert rozpocznie się o godz. 23.00 i jest biletowany (20 zł). Oprócz zenoan Martyniuka z zespolem wystąpią również grupy muzyczne: Piękni i Młodzi, Power Play, Playboys, Defis, Shantel oraz Eratox.

Drugim największym wydarzeniem tegorocznych Dni Ornety będzie inscenizacja historyczna pod nazwą: „Pierwszy Warmiński Wielobój Spadochronowy Driel – Oosterbeek”, zorganizowana przez Urząd Miejski w Ornecie, Stowarzyszenie Reduta Orneta, Pathfinder Polska oraz Grupę Historyczną Ostpreussen. Rekonstruktorzy zainsceniuzują akcję lądowania polskiej 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej pod Arnhem w Holandii w 1944 r. 

Udział w projekcie potwierdziły już grupy rekonstrukcji historycznej z kraju i zagranicy. Na imprezę przybędzie około 30 rekonstruktorów odtwarzających wiernie sylwetki żołnierzy 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej oraz 80 rekonstruktorów odtwarzających wojska niemieckie, brytyjskie, amerykańskie, partyzantkę holenderską i ludność cywilną. Organizatorzy zaprosili również przedstawicieli środowisk spadochronowych z różnych części Europy.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 12 - 14 lipca na terenie dawnego lotniska, dawnej strzelnicy lotniczej oraz przy Jeziorze Mieczowym w Ornecie w dniach. Więcej informacje na ten temat znajdziecie tutaj: 

https://www.facebook.com/events/622121911635652/

Zobacz zapowiedź występu zespołu Akcent podczas Dni Ornety 2019.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 1