› rozrywka
09:31 / 31.10.2012

Zespół Pieśni i Tańca „Młody Elbląg” zaprasza

Zespół Pieśni i Tańca „Młody Elbląg” zaprasza

Dziś 31 października, odbędą się pierwsze zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Elbląg”. Wszystkich młodych miłośników folkloru zapraszamy do wstąpienia w szeregi zespołu.

W Zespole Pieśni i Tańca „Młody Elbląg” nauczyć się można tańca ludowego. Tutaj każdy pozna kroki majestatycznego poloneza, energicznego oberka, żywiołowego krakowiaka czy mniej znanych regionalnych tańców takich jak beskidzki „kołomyjki”. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-8 lat. Według instruktorki zespołu, Żanety Podobińskiej, zajęcia nie tylko pozwolą dziecku poznać tańce regionalne i narodowe, ale także pomogą w kształtowaniu prawidłowej sylwetki, ponadto dzieci nauczą się systematyczności, współpracy w grupie, nabiorą pewności siebie oraz nawiążą nowe znajomości.
 
- Zespół popularyzuje wartość kultury regionalnej oraz dobytku kultury narodowej, prezentuje również piękno obrzędów, strojów, pieśni jak i samego tańca -€“ mówi Żaneta Podobińska - Zespół ma na celu popularyzację polskich tańców oraz potrzeby ich tańczenia. To także sposób na stwarzanie dzieciom aktywnego spędzania wolnego czasu. 
 
„Młody Elbląg” stanowi podwaliny Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”, znanego z licznych występów uświetniających elbląskie imprezy. 
 
Pierwsze zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Elbląg” odbędą się w środę - 31 października, o godzinie 14.25 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu. 
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%