09:58 / 25.08.2013

Zespół trenera Matza niespodziewanie wygrał

Piłkarze Concordii zmierzyli się wczoraj na Stadionie Miejskim przy Agrykola z Radomiakiem Radom. Faworytem tego spotkania nie byli, jednak dzięki ambitnej grze i wielkiej woli zwycięstwa zawodnicy elbląskiej drużyny pokonali rywala 1:0 po bramce Szuprytowskiego.

Przed meczem większe szanse na odniesienie zwycięstwa dawano piłkarzom z Radomia, którzy w ostatniej kolejce strzelili Pogoni Siedlce aż 5 bramek. Byli także wyżej w tabeli od elblążan. Mimo to Concordia podeszła do tego pojedynku ogromnie zmotywowana. Nie trudno było zauważyć zaangażowanie piłkarzy na boisku, którzy mocno pracowali na całej murawie, także pod polem karnym przeciwnika. Taka postawa się mocno opłaciła, gdyż rywal nie oddał na bramkę strzeżoną przez Zocha ani jednego celnego strzału. Można więc śmiało powiedzieć, że postawa Concordii mogła przypominać tą z rundy jesiennej zeszłego sezonu.

Elblążanie mogli prowadzić już w 15 minucie, ale strzał Zejglicia zza pola karnego minimalnie minął światło bramki. Kolejny groźny strzał w 40 minucie był autorstwa Radka Stępnia, ale powędrował nad poprzeczką. Jednak jeszcze przed przerwą udało się trafić do siatki. Z 20 metrów strzelił Szyprutowski, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Piłkarze mogli się więc cieszyć z prowadzenia "do szatni".

Drugą część meczu to atak pozycyjny Radomiaka, jednak praktycznie nic z niego nie wynikało, gdyż Concordia dobrze broniła rezultatu z pierwszej połowy. Mogła natomiast po kontrach podwyższyć prowadzenie. Najpierw w 59 minucie okazji nie wykorzystał Martynowicz, będąc sam na sam z bramkarzem. W doliczonym czasie rywale elblążanie nie wykorzystali przewagi dwóch na jednego pod bramką rywala.

Concordia Elbląg – Radomiak Radom 1:0 (1:0)

Bramka: 1-0 Szuprytowski 45'

Concordia: Zoch - Lewandowski, Stępień R. (61' Stępień A.), Lepczak, Uszalewski, Korzeniewski, Broniarek, Szuprytowski, Zejglic, Martynowicz (72' Galeniewski), Kiełtyka (84' Nadolny)

Radomiak: Skowron - Cieciura, Ciach, Wichtowski, Derbich, Białożyt, Czoska (75' Kalinowski), Radecki, Puton (46' Kornacki), Byszewski (82' Bojek), Pereira (70' Cichos)

Dzięki wygranej z Radomiakiem Concordia awansowała z 14 na 11 miejsce w tabeli.

Wyniki pozostałych spotkań 5 kolejki:

Legionovia Legionowo - Pelikan Łowicz 3:2 Olimpia Zambrów - Znicz Pruszków 1:3 Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1:0 Garbarnia Kraków - Stal Mielec 1:2 Wigry Suwałki - Wisła Puławy 0:4 Siarka Tarnobrzeg - Motor Lublin 2:0 Pogoń Siedlce - Limanovia Limanowa 3:0 Concordia Elbląg - Radomiak Radom 1:0 Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0