14:10 / 29.12.2020

Zginęła pasażerka audi, a cztery osoby są ranne

Zginęła pasażerka audi, a cztery osoby są ranne

fot. Policja.gov.pl

55-letni kierowca audi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z fordem oraz volkswagenem. Niestety wskutek zderzenia trzech samochodów zginęła pasażerka audi oraz cztery osoby ranne trafiły do szpitali.

28 grudnia br. około godziny 17.00 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Jeleń. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego oraz z Komisariatu Policji w Gniewie

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 55-letni kierowca osobowego audi jadąc w kierunku Torunia, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem galaxy, a następnie z  volkswagenem golfem. Niestety śmierć na miejscu poniosła 26-letnia pasażerka audi. 28-letnia kierująca volkswagenem, 40-letni kierowca forda, 55-letni kierowca oraz 52-letni pasażer audi doznali obrażeń i zostali przetransportowani do szpitali


- informuje policjant z Tczewa.

Stróże prawa przebadali kierowców audi oraz forda na zawartość alkoholu w organizmie, którzy byli trzeźwi. Dodatkowo wszystkim kierowcom została pobrana krew do badań. Policjanci z powodu uszkodzeń powypadkowych zatrzymali trzy dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w tym zdarzeniu, które trafiły na policyjny parking. Stróże prawa zatrzymali również kierowcy audi prawo jazdy.

Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą śledczym ustalić bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga w miejscu wypadku była zablokowana, dlatego funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%