› bieżące
19:37 / 14.10.2013

Zgubiły się w lesie Bażantarnia - szybko zostały odnalezione

 Zgubiły się w lesie Bażantarnia - szybko zostały odnalezione

fot. Mirosław Kliński

Elbląscy policjanci i leśnicy szukali wczoraj dwóch dziewczyn, które zgubiły się biegając w elbląskim kompleksie leśnym Bażantarnia. Funkcjonariusze odnaleźli nastolatki i przekazali je pod opiekę rodzicom.

Dwie koleżanki w wieku 13 i 16 lat biegały wczoraj w kompleksie leśnym Bażantarnia w Elblągu. Zmierzch sprawił, że dziewczyny straciły orientację i zgubiły się. Około godziny 19.00 do oficera dyżurnego komendy policji zadzwonili rodzice dziewczyn. Policjant skierował do lasu patrole i powiadomił pracowników nadleśnictwa. Funkcjonariusze mieli kontakt telefoniczny z dziewczynami, dzięki temu mogli je zlokalizować. Około godziny 19.40 zostały odnalezione i przekazane rodzicom.

Warto pamiętać, żeby w takich sytuacjach oceniać realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie. Trzeba mieć świadomość tego, żeby nie wybierać się w takie miejsca zbyt późno, gdyż zmrok może spowodować utratę orientacji.

Najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna okolicę, a jeśli nie znamy terenu, nie powinniśmy się oddalać zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy. Warto mieć przy sobie dobrze naładowany telefon komórkowy.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%