› bieżące
16:19 / 16.10.2012

Zielony herb Elbląga widziany z satelity

Zielony herb Elbląga widziany z satelity

fot. Google

Herb Elbląga i logo Lasów Państwowych widoczne są na zdjęciach satelitarnych Modrzewiny. Kompozycja powstała z zasadzonych przed 8 laty specjalnych gatunków drzew. Były to m.in. dęby, buki, olchy, świerki, sosny i brzozy.

Po przejęciu przez miasto terenów poligonowych od Skarbu Państwa, w latach 2004 – 2005, na blisko 45 hektarach Modrzewiny posadzono blisko 260 tysięcy sadzonek drzew. Kompozycja znajduje się na wysokości zawrotki, znajdującej się na końcu Alei Jana Pawła II.

Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Nadleśnictwa Elbląg i Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz znaczącej dotacji z Funduszu Leśnego.

Dla upamiętnienia współpracy Miasta i Leśników, w jednym z oddziałów leśnych zaprojektowano i posadzono drzewa odpowiednio dobranych gatunków w kształcie logo Lasów Państwowych i herbu Elbląga.

Zalesianie było kontynuowane w kolejnych latach, ale już w mniejszym zakresie. Każdego roku przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne lasu.

Logo Lasów Państwowych i herb Elbląga są już dobrze widoczne na zdjęciach satelitarnych i z samolotów.

źródło: UM Elbląg

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%