› policja
13:05 / 09.01.2013

Zima powróciła z hukiem. W ciągu kilkunastu godzin doszło do 10 kolizji

Zima powróciła z hukiem. W ciągu kilkunastu godzin doszło do 10 kolizji

fot. archiwum elblag.net

Tylko w ciągu kilkunastu godzin doszło w Elblągu do 10 kolizji. Przy ul. Pułaskiego zderzyło się aż 5 pojazdów. W większości były to jednak niegroźne stłuczki. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i ograniczanie prędkości w szczególności w przypadku pokonywania łuku drogi, zjeżdżania ze stromej jezdni a także wtedy, gdy jedziemy za innym pojazdem.

W tym ostatnim przypadku ważne jest, aby zachować odpowiednią odległość miedzy pojazdami. Oczywiście taką, która da nam czas na reakcję w przypadku np. gwałtownego hamowania. Ponadto co ważne: wybierając się autem za miasto, bądźmy przygotowani na to, że możemy zakopać się samochodem i utknąć. Warto zadbać więc wcześniej o to, by mieć naładowany telefon komórkowy, zatankowany samochód oraz zabrać ze sobą niewielką łopatkę lub też linkę holowniczą. Akcesoria te pomogą nam wydostać auto z zaspy lub bezpiecznie zaczekać w nim na wezwaną pomoc.

Jeżeli doszło do kolizji, a nie ma osób poszkodowanych, należy usunąć pojazdy z drogi i spisać stosowne oświadczenie,  wykonać szkic sytuacyjny. Oświadczenie powinno być sporządzone w 2 egzemplarzach i jasno określać winę kierującego. Jeżeli istnieją trudności z ustaleniem winy, istnieje podejrzenie kierowania autem po alkoholu, lub brak kompletu dokumentów u jednej ze stron, wezwijmy na miejsce policję.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP  w Elblągu

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%