› inwestycje miejskie
10:02 / 02.12.2015

ZKM postawił nowe wiaty. Dwie z nich na ul. Fromborskiej

ZKM postawił nowe wiaty. Dwie z nich na ul. Fromborskiej

Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Komunikacji Miejskiej, do końca listopada w Elblągu pojawić się miały nowe wiaty przystankowe. Dwie z nich postawione zostały na ulicy Fromborskiej zastępując dotychczasowe, stare konstrukcje.

Całkowity koszt zakupu i montażu wiat wyniósł niecałe 41 tys. zł., a realizacji powierzonego zdania podjął się zakład „Sopel” z Białych Błot. O tym, jak bardzo ważne są to inwestycje dla mieszkańców potwierdza fakt powtarzających się interpelacji radnych podczas sesji Rady Miasta. W trakcie trwania ostatniej, radna Maria Kosecka zaapelowała, aby przyspieszyć prace, gdyż na ulicy Fromborskiej przez dłuższy czas już nie było wiat.

Pozostałe lokalizacje dla nowych wiat to:
- ul. Ogólna/Broniewskiego (zatoki autobusowe),
- ul. Płk. Dąbka/Brzozowa (zatoka autobusowa),
- ul. Płk. Dąbka/Brzozowa (zatoka autobusowa),
- ul. Królewiecka/Moniuszki (przystanek tramwajowy).

Ostatnią, niepewną jeszcze lokalizacją dla wiaty przystankowej jest al. Grunwaldzka/ul. Morszyńska lub ul. Kościuszki/Toruńska. Najprawdopodobniej wybrana zostanie druga opcja ze względu na liczne apele okolicznych mieszkańców i pracowników pobliskiego Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”. Przystanek tramwajowy na al. Grunwaldzkiej przy ul. Morszyńskiej jest początkowym, a dokładniej drugim dla linii tramwajowych nr 1, 2 i 4. Tym samym większa potrzeba postawienia wiaty jest przy ul. Kościuszki.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 9