› bieżące
08:31 / 27.08.2013

ZKM wprowadza zmiany na wniosek działkowców. Czym dojedziesz pod Górę Chrobrego?

ZKM wprowadza zmiany na wniosek działkowców. Czym dojedziesz pod Górę Chrobrego?

Niegdyś do Bażantarni dojeżdżał tramwaj linii 2. Kiedy rozpoczęto remont torowiska, tramwaj przestał kursować po swojej trasie. Starsze osoby, dla których zajmowanie się działką to zajęcie rekreacyjne i odpoczynek, skarżą się, że muszą pokonywać długą drogę na piechotę.

Okazuje się, że najbliższym przystankiem w pobliżu Bażantarni jest ten przy Szpitalu Wojewódzkim. Aby dotrzeć do ogródków działkowych, mieszkańcy muszą pokonać pieszo całą długość ulicy Marymonckiej. Dla starszych, schorowanych ludzi, jest to wysiłek nie do pokonania.

- Co z tego, że w październiku znów będzie jeździł tu tramwaj, skoro teraz jest sezon, w którym mamy na naszych działkach najwięcej pracy? - pytała jedna z uczestniczek środowego spotkania działkowców z przedstawicielami Miasta.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, zwykle chodzi o pieniądze. Tak jest też tym razem. Według tłumaczeń wiceprezydenta Janusza Hajdukowskiego, do ponownego uruchomienia w tym miejscu linii tramwajowej został już tylko miesiąc. Działkowcy domagają się komunikacji zastępczej, ale to wiąże się ze zbyt dużym kosztem.

Na opóźnienie prac wpłynęły głównie znaleziska archeologiczne na trasie 503. Kiedy odkryto pozostałości, w celach badawczych wstrzymano część robót. To przełożyło się na wydłużenie terminów zakończenia także innych inwestycji.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku dojazd do Bażantarni będzie łatwiejszy, a spór zniknie. Jest to teren oblegany przez elblążan, jednak jego położenie nie zachęca do długich spacerów. Gdyby komunikacja miejska zawoziła mieszkańców na miejsce, prawdopodobnie Bażantarnia stałaby się najczęściej odwiedzanym miejscem w czasie wakacji.

AKTUALIZACJA

ZKM na wniosek pasażerów wprowadza zmiany w kursowaniu zastępczej linii autobusowej T2. Oto oficjalne oświadczenie:


ZKM w Elblągu informuje, że od dnia 29 sierpnia 2013, trasa dwóch kursów linii zastępczej T2 - odjazd autobusu z al. Armii Krajowej o godz: 13:00 i 17:15 - zostanie wydłużona pod Górę Chrobrego ulicami: Kościuszki-Chrobrego (parking) - Kościuszki - Królewiecką.

Przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Żurawiej oraz na parkingu pod Górą Chrobrego zostaną ustawione tymczasowe przystanki. Ponadto, autobus linii T2 będzie zatrzymywał się na przystankach 
przy ul. Kościuszki/Toruńska.

Wydłużony kursy zostaną oznaczone w rozkładach jazdy literą „G”. UWAGA! Na tych kursach, pasażerów udających z okolicy szpitala, w kierunku centrum miasta, prosimy o wsiadanie na przystanku autobusowym przy ul. Królewieckiej (przy hotelu).

Zmiana zostaje wprowadzona na wniosek pasażerów.

 

6
1
oceń tekst 7 głosów 86%