› bieżące
10:55 / 14.10.2021

Złodziej katalizatorów przygnieciony autem - działał w Elblągu i Gdańsku

Złodziej katalizatorów przygnieciony autem - działał w Elblągu i Gdańsku

fot. KMP Elbląg

21-letni mężczyzna, który został zatrzymany w dość specyficznych okolicznościach usłyszał już zarzut kradzieży. Okazało się że w 8 przypadkach działał na terenie Elbląga i okolic w dwóch natomiast katalizatory wyciął na terenie Gdańska. Wpadł, kiedy podczas kolejnej kradzieży przygniotło go auto!

Było około godziny 7.00 rano gdy mieszkańcy ulicy Lotniczej w Elblągu usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że to wołanie pochodzi spod jednego z zaparkowanych aut. Na miejsce wezwano policję i straż pożarną, aby wydostać mężczyznę spod samochodu.

Wtedy też okazało się w jakim celu wszedł pod samochód. 21-latek wcześniej użył dwóch lewarków do jego uniesienia. Przepisy bhp nie były jednak mocną stroną naszego bohatera. Złodziej auto podniósł lewarkiem w dość niedbały sposób a w momencie, gdy próbował wyciąć z niego katalizator, lewarek przesunął się a samochód przygniótł sprawcę zatrzymując go na gorącym uczynku. Spod pojazdu wydostali go strażacy.

Mężczyznę zabrano karetką na badania do szpitala a niedługo później odebrali go stamtąd policjanci i resztę tak rozpoczętego dnia spędził już w areszcie. W osobowym volkswagenie należącym do 21-latka a zabezpieczonym na miejscu, podczas przeszukania policjanci znaleźli dwa inne katalizatory oraz narzędzia służące do ich wycinania.

- Sprawca usłyszał zarzut kradzieży na tym jednak nie koniec zarzutów będzie więcej ponieważ jak ustalili policjanci mężczyzna działał na terenie Elbląga i okolic a także Trójmiasta. Za kradzież zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%