› bieżące
13:43 / 28.05.2014

Złote gimnazjum nr 3

Złote gimnazjum nr 3

Gimnazjum nr 3 w ZSO nr 2, jako jedyne z Elbląga znalazło się w „Złotej dziesiątce” w warmińsko – mazurskim, czyli wśród 10 najlepszych gimnazjów w województwie.

W poniedziałek (26 maja br.) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień uczniom gimnazjum, którzy uzyskali w tym roku szkolnym najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych. Na zaproszenie warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty Grażyny Przasnyskiej na spotkanie przybyło ponad 200 uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół.

Wyróżnieni zostali kilkukrotni laureaci, uczniowie, którzy zdobyli najwyższe wyniki oraz nauczyciele, których osiągnięcia były szczególne. Gimnazjum nr 3 reprezentowało 9 uczniów i 4 nauczycieli. List Gratulacyjny z rąk kurator oświaty otrzymała  dyrektor Gimnazjum nr 3 Agnieszka Jurewicz. Przypominamy, że w tym roku aż 30 uczniów elbląskiego „Złotego gimnazjum” zdobyło w 9 kuratoryjnych konkursach przedmiotowych 28 tytułów laureatów i 20 tytułów finalistów, przygotowywani byli przez 16 nauczycieli. Wyróżnione szkoły wzięły udział w debacie nt. „Nauki humanistyczne i matematyczno - przyrodnicze i ich wpływ na rozwój świata”. Taka formuła prezentacji laureatów wymagała od uczniów nie tylko wiedzy, ale też pomysłowości. Gimnazjaliści wcześniej otrzymali temat i ich zadaniem było przygotowanie wystąpienia wskazującego na znaczenie danej dziedziny nauki dla rozwoju świata. Dziedziny odpowiadały obszarowi tematycznemu poszczególnych konkursów.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Elblągu przygotowali prezentację, poświęconą biologii, pokazali własny film i przygotowali część artystyczną. Mottem ich pracy były słowa Aleksandra Świętochowskiego: „Najcenniejszą zaletą natury jest jej rozmaitość (…) pomysłowość przyrody zdumiewa”. Elbląska „Trójka” wręczyła szkołom ze „złotej dziesiątki” sadzonki drzew z przesłaniem, aby pamiętały o najcenniejszym bogactwie człowieka, jakim jest przyroda.

Złote elbląskie gimnazjum ma na swoim koncie liczne sukcesy naukowe i sportowe w na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim w wielu zawodach i konkursach . Zostało też wysoko ocenione podczas diagnozy (ewaluacji zewnętrznej) przeprowadzonej przez Warmińsko – Mazurskie Kuratorium Oświaty.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 9