10:16 / 07.12.2015

Złoto, srebro i brąz - sukces Jantara

W zawodach tanecznych, które rozegrane zostały w Żukowie i Augustowie, udział wzięli tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar". Trzy pary stanęły na podium.

XIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa SM Augustów rozegrany został w sobotę, 5 grudnia. Z Elbląga wystartowały dwie pary, a wśród nich Kacper Śmieszny i Aniela Zagaja. Kacper i Aniela rywalizowali w kategorii wiekowej 14-15, klasie B w obu stylach. Prezentując tańce standardowe wypadli bardzo dobrze i zdobyli srebrny medal, a tańcami latynoamerykańskim wytańczyli brązowy medal.

Z kolei w niedzielę, 6 grudnia odbył się V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Żukowo, na którym pary z Elbląga także świetnie się zaprezentowały. Jakub Frąszczak i Alicja Pawłowska w kategorii pow. 15 w stylu latynoamerykańskim zdobyli najwyższe miejsce na podium czyli złoty medal. A ich młodsi koledzy, Paweł Skwira i Monika Pawłowska, wytańczyli srebrny medal w kategorii 12-13 również w stylu latynoamerykańskim.