› bieżące
20:54 / 09.02.2021

Zmarł Edward Kosiński, wychowawca wielu pokoleń elbląskiej młodzieży

Zmarł Edward Kosiński,  wychowawca wielu pokoleń elbląskiej młodzieży

7 lutego, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł Edward Kosiński – pedagog i wychowawca wielu pokoleń elbląskiej młodzieży. Przez niemal całe życie zawodowe związany ze szkołami nr 15, 18 i 25.Pracę rozpoczął w Elbląskim Towarzystwie Kulturalnym przy Elbląskim Domu Kultury, wiążąc swoją karierę zawodową z wychowaniem młodzieży. Następnie w szkole podstawowej nr 25 oddał się swojej pasji, jaką było nauczanie. W szkole podstawowej nr 15 uczył wychowania fizycznego oraz angażował się w dodatkowe zajęcia dla uczniów. Do dziś wielu jego wychowanków wspomina niezapomniane wycieczki po elbląskiej Bażantarni oraz organizowane przez niego rajdy piesze i wyprawy do lasu. Przez lata był wychowawcą kolejnych roczników elbląskiej młodzieży, kontynuując pracę zawodową jako nauczyciel biologii w szkole podstawowej nr 18.
Sprawiedliwy wobec uczniów, wykazujący się cierpliwością i zrozumieniem, a przede wszystkim ogromnym zaangażowaniem w przekazywanie wiedzy, cieszył się sympatią swoich szkolnych podopiecznych.

Po zakończeniu pracy zawodowej i przejściu na emeryturę raz jeszcze stał się wychowawcą i nauczycielem, tym razem poświęcając wolne chwile ukochanym wnukom. Do ostatnich dni, pomimo zmagań z chorobą, emanował ciepłem i troską o innych.

Odszedł 7 lutego, w domowym zaciszu, w obecności żony, syna i najbliższej rodziny.

Pożegnanie zmarłego odbędzie się 15 lutego w kościele p.w. św. Rafała Kalinowskiego o godzinie 12:00. Msza święta rozpocznie się o godzinie 12:30, a uroczystości pogrzebowe o godzinie 13:30 na cmentarzu komunalnym „Dębica” w Elblągu (nowa część cmentarza).

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%