› bieżące
22:00 / 08.12.2017

Zmarła Danuta Stryj

Zmarła Danuta Stryj

6 grudnia w wieku 66 lat zmarła Danuta Stryj - nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie pracowała od 1977 roku. W latach 1984-2003 pełniła w tej szkole funkcję wicedyrektora.

Przez swoich uczniów pozostanie w pamięci jako osoba wymagająca, ale jednocześnie życzliwa i rozumiejąca problemy młodzieży. Jej podopieczni odnosili liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach. Zarówno wychowankowie, jak i współpracownicy cenili u Pani Dyrektor profesjonalizm, zaangażowanie i zrozumienie dla ludzkich słabości i błędów.

Żegnamy wspaniałego, wrażliwego człowieka, który poświęcił swoje zawodowe życie pracy z młodzieżą. Pani Danuta pozostanie w naszej pamięci jako osoba serdeczna, wspaniałomyślna, która z pasją dzieliła się swoją wiedzą, przekonując młodych ludzi, że warto się uczyć, poszerzać swoje horyzonty, nie bać się być ambitnym. Po odejściu na emeryturę pozostała zaangażowana w sprawy związane z życiem szkoły.

- możemy przeczytać na facebookowym profilu I LO w Elblągu.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w kościele p.w. św. Brata Alberta (ul. Brata Alberta, Warszawa Wesoła-Zielona) w dniu 9 grudnia 2017 roku o godzinie 11.30, po czym nastąpi wyprowadzenie Zmarłej do grobu rodzinnego na cmentarz w Rembertowie. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%