› bieżące
18:01 / 15.07.2013

Zmarszczki: czy krem do twarzy pomoże zdziałać cuda?

Zmarszczki: czy krem do twarzy pomoże zdziałać cuda?

fot. kobieta.dziennik.pl

Starzenie się skóry jest naturalnym i nieodłącznym ludzkiemu życiu procesem biologicznym. Nie można mu zapobiec, ale można sprawić, że będzie on postępował nieco powolniej i łagodniej. Odpowiednio dobrane kremy do twarzy, w tym kremy przeciwzmarszczkowe, pozwolą nam na dłuższe cieszenie się elastyczną i piękną skórą.

Wielu producentów kremów przeciwzmarszczkowych zapewnia, że ich produkty pozwalają na odwrócenie efektów starzenia i szkodliwego działania promieni słonecznych. Przede wszystkim trzeba jasno powiedzieć, że nie wynaleziono jeszcze eliksiru zatrzymującego młodość, więc nie warto wierzyć w “lifting ze słoiczka”. Niemniej krem do twarzy, jeśli ma w składzie odpowiednie substancje i jest stosowany systematycznie, rzeczywiście może widocznie poprawić kondycję naszej skóry.

Po pierwszy krem przeciwzmarszczkowy mogą sięgać już te kobiety, które ukończyły 25 lat. Powinny jednak uważać, by nie kupić kremu o zbyt silnym działaniu, przeznaczonego na przykład dla kobiet po 45. roku życia. Zwykle producenci kosmetyków umieszczają na opakowaniach kremów do twarzy stosowne oznaczenia (25+, 30+, 40+ itd.), więc uważna konsumentka nie będzie miała w drogerii wielkiego kłopotu.

Przy wyborze skutecznego kremu przeciwzmarszczkowego warto zwrócić uwagę na skład. Oto lista często wykorzystywanych, skutecznych substancji przeciwstarzeniowych:

Retinol, będący główną postacią aktywną witaminy A, jest powszechnie stosowanym w produkcji kremów przeciwzmarszczkowych antyoksydantem (przeciwutleniaczem). Głównym zadaniem antyoksydantów jest neutralizowanie wolnych rodników, które niszczą komórki skóry i przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Pochodnych witaminy A powinny unikać kobiety w ciąży ze względu na ryzyko komplikacji. Hydroksykwasy owocowe. Pomagają w złuszczaniu obumarłego naskórka i stymulują procesy tworzenia się nowej, gładszej skóry. Należy pamiętać, że przy stosowaniu hydroksykwasów owocowych trzeba stosować dodatkowo filtry chroniące skórę przed działaniem promieni słonecznych. Koenzym Q10 - skuteczny w zwalczaniu wolnych rodników. Są badania, które wykazały skuteczność tej substancji w redukcji drobnych zmarszczek wokół oczu. Inne badania mówią, że aplikacja kosmetyku z koenzymem Q10 przed wyjściem na słońce pomaga w ochronie skóry przed jego szkodliwym działaniem. Peptydy miedzi - stymulują powstawanie młodego kolagenu, przyśpieszają gojenie się ran, wspomagają działanie antyoksydantów. Ekstrakt z herbaty, szczególnie zielonej, dzięki zawartości flawonoidów jest skutecznym przeciwutleniaczem.

W świadomej trosce o młody wygląd skóry nie można jednak zapominać, że przeciwzmarszczkowy krem do twarzy to nie wszystko. Trzeba pamiętać o ochronie przed działaniem promieni słonecznych, które przyśpieszają starzenie się skóry, i o stosowaniu preparatów nawilżających. Warto również unikać palenia papierosów i zadbać o zdrową dietę.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%