› bieżące
16:24 / 18.07.2012

Zmian w działaniu sygnalizacji na Ogólnej ciąg dalszy

Zmian w  działaniu sygnalizacji na Ogólnej ciąg dalszy

fot. Rafał Kadłubowski

Od najbliższego weekendu, 22/23 lipca, wprowadzone zostaną kolejne zmiany w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej przy ul. Ogólnej i Al. Grunwaldzkiej. Na wniosek osób niewidomych nastąpi korekta czasu pracy sygnalizacji świetlnej.

Obecnie, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ulicy Ogólnej z ulicami: Konopnickiej, Broniewskiego, Legionów, Fromborskiej oraz skrzyżowaniu Al. Grunwaldzkiej z ul. Grottgera, jest przełączna  w tryb pracy awaryjnej codziennie w dni powszednie po godz. 18:00 i całodobowo w dni wolne.

Magistrat zdecydował się wprowadzić taką zmianę w styczniu br. na prośbę zmotoryzowanych mieszkańców. Kierowcy narzekali, że wieczorami oraz w weekendy, gdy ruch jest tu niewielki, są zmuszeni stać na czerwonym świetle „przepuszczając powietrze”.

Nie wszystkim jednak taka zmiana się spodobała. Osoby niepełnosprawne, a przede wszystkim niewidome, skarżyły się, że po wyłączeniu sygnalizacji, obawiają się samodzielnie przejść przez jezdnię. Miasto częściowo przychyliło się do wniosku i już od nadchodzącego weekendu, przełączenie pracy sygnalizacji świetlnej w tryb ostrzegawczy (pulsujące żółte światło), będzie obowiązywało przez całą dobę tylko w niedziele. W pozostałe dni tygodnia sygnalizacja będzie przełączana po godz. 19:00.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Duże zmiany w działaniu sygnalizacji na elbląskich skrzyżowaniach

19.06.2012 komentarzy 3

W drugiej połowie maja na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza wprowadzono zmiany, które umożliwiają kierowcom...

Na Ogólnej pojawią się warunkowe prawoskręty

14.08.2012

Do końca października wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych  na trzech elbląskich skrzyżowaniach. Sygnalizacje w ciągu ul....