09:50 / 09.11.2015

Zmiana lidera w amatorskiej lidze siatkówki

Czwarta kolejka Awangarda Volley Ligi przyniosła zmianę na pozycji lidera. Potknięcie, dotychczas prowadzącej ekipy ZNP Elbląg wykorzystali siatkarze AKS Solidarność Elbląg, którzy jako jedyni pozostają bez porażki i dzięki tak dobrej grze wysunęli się na pierwsze miejsce w tabeli.

Spotkanie pomiędzy dotychczasowym liderem ZNP Elbląg, a ekipą LOGBARTRANS zapowiadane było jako najciekawszy pojedynek czwartej kolejki Awangarda Volley Ligi, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Niestety, mecz obrońcy mistrzowskiego tytułu z czwartą drużyną ubiegłego sezonu okazał się jednostronnym widowiskiem w którym prym wiedli siatkarze LOGBARTRANSU. ZNP tylko w drugim secie nawiązało równorzędną walkę i było nawet bliskie wygrania tej partii, ale ostatecznie lepszy okazał się LOGBARTRANS zwyciężając 27:25. W pierwszej i trzeciej partii przewaga obrońców tytułu nie podlegała dyskusji. Szybkie i skuteczne ataki były wręcz nie do zatrzymania przez rywali, co jak się później okazało było kluczem do zwycięstwa. W pierwszym secie ZNP zdołało urwać rywalom 20 punktów, w trzecim zdobyło o dwa oczka mniej i mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Nowym liderem zostali debiutujący w rozgrywkach siatkarze AKS Solidarność Elbląg, którzy tym razem rozprawili się z Merkurym Elbląg. Trzy szybkie sety pokazały, że po obu stronach siatki rywalizują ze sobą drużyny, które w tym sezonie mają zupełnie inne cele. Zadaniem dla Merkurego jest zakwalifikowanie się do fazy play off, natomiast AKS Solidarność coraz mocniej zgłasza aspiracje walki o najwyższe cele. Potwierdzeniem tych słów może być pierwszy set wygrany przez Solidarność aż 25:11. Nieco więcej problemów Merkury sprawił rywalom w dwóch pozostałych setach, ale nie miało to wpływu na ostateczny wynik. Drugą partię Solidarność wygrała 25:20, trzecią 25:21, dzięki czemu mogła na swoje konto dopisać kolejne trzy punkty.

Ciekawy pojedynek zaprezentowały kibicom zespoły Sisley Volley Team i MKS Truso, które zmierzyły się ze sobą w miniony czwartek. W trzech dotychczas rozegranych meczach lepiej radzili sobie siatkarze Sisley Voley Team, którzy zanotowali dwa zwycięstwa. Natomiast młody zespół MKS Truso sezon rozpoczął od dwóch porażek i dopiero w trzeciej kolejce zainkasował pierwsze punkty, pokonując Techtrans 2:1. Potwierdzeniem dotychczasowej dyspozycji był pierwszy set, zakończony zwycięstwem siatkarzy Sisley 25:22. Jak się później okazało były to miłe złego początki. W dwóch kolejnych partiach kibice oglądali wyrównaną walkę z której obronną ręką wyszli zawodnicy MKS Truso. Drugi set wygrali 25:19, w trzecim ograli rywali 25:20 i do swojego dorobku mogli dopisać jakże cenne dwa punkty.

Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik minionej kolejki. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Grzegorz Myśliński z zespołu MKS Truso, do którego trafi podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk, które rozegrany zostanie w ERGO Arenie. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 4. kolejki:
MKS Truso - Sisley Volley Team 2:1 (22:25, 25:19, 25:20)
AKS Solidarność Elbląg - Merkury Elbląg 3:0 (25:11, 25:20, 25:21)
LOGBARTRANS - ZNP Elbląg 3:0 (25:20, 27:25, 25:18)
Ludożercy z Bostonu - Techtrans Elbląg 2:1 (23:25, 25:19, 25:23)
KAM - KOLEX Hale Stalowe 0:3 (22:25, 22:25, 22:25)

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta to aktualni wicemistrzowie Polski, którzy nowy sezon rozpoczęli od wyjazdowego zwycięstwa 3:2 z BBTS Bielsko-Biała. LOTOS Trefl udanie zainaugurował także rozgrywki Ligi Mistrzów. Gdańszczanie przed własną publicznością pokonali zwycięzcę ubiegłorocznego Pucharu Challenge – serbska Vojvodinę Nowy Sad 3:0. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy rozgrywane w gdańskiej ERGO Arenie. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.