14:57 / 20.01.2015

Zmiana lidera w Awangarda Volley Lidze

Rundę rewanżową rozpoczęły drużyny uczestniczące w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pierwszej kolejce pauzował LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, co wykorzystała ekipa ZNP i dzięki wygranej awansowała na pozycję lidera.

Krótką przerwę pomiędzy pierwszą, a drugą rundą miały zespoły rywalizujące o punkty w Awangarda Volley Lidze, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W minionym tygodniu rozpoczęła się runda rewanżowa, a po jej zakończeniu ekipy przystąpią do rywalizacji w fazie play off. W pierwszej kolejce drugiej rundy pauzował dotychczasowy lider LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, co skrzętnie wykorzystali siatkarze ZNP Elbląg i to oni, przynajmniej przez najbliższe dni, będą przewodzili ligowej stawce. ZNP tym razem zmierzyło się z ostatnią w tabeli ekipą Merkury i jak się można było spodziewać, faworyci nie zawiedli. Pierwszą partię kontrolowali od początku do końca, wygrywając ostatecznie 25:19. Zdecydowanie trudniejsze zadanie Merkury postawił w drugim secie, który przez cały czas był wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Ostatecznie, także i ta partia, zakończyła się zwycięstwem ZNP, choć wygrali dopiero na przewagi 26:24. W trzecim i zarazem ostatnim secie na boisku dominowali już tylko siatkarze prowadzącego w tabeli ZNP, wygrywając tę partię 25:15 i cały mecz 3:0.

Nieco trudniejszą przeprawę miał trzeci w tabeli KAM, który podejmował niżej notowaną drużynę Chill Out. I choć dwa pierwsze sety przebiegały pod dyktando zespołu KAM, to faworyci nie ustrzegli się błędów, które ostatecznie kosztowały ich stratę punktu. W pierwszej partii obie ekipy toczyły wyrównany pojedynek, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze KAM, wygrywając 25:20. W drugim secie dominacja trzeciej drużyny ligi była wręcz przygniatająca. KAM zwyciężył 25:14 i potrzebował zaledwie jednego korku, by wygrać spotkanie za trzy punkty. Jednak zrobienie ostatniego kroku było bardzo trudne, a jak się później okazało, dla siatkarzy drużyny KAM wręcz nieosiągalne. Zawodnicy Chill Out w ostatniej partii wykorzystali niemal wszystkie błędy rywali, wygrali 25:23, dzięki czemu, mimo porażki w cały meczu, do swojego konta mogli dopisać jeden punkt.

To nie jest dobry okres dla juniorów MKS Truso. Młodzi elbląscy siatkarze, po wyśmienitym początku, teraz mają problemy z wygrywaniem spotkań. Tym razem na ich drodze stanął Kolex Hale Stalowe i po raz kolejny Truso nie miało zbyt dużo do powiedzenia w konfrontacji z rywalami. W każdej z trzech partii, juniorzy MKS byli równorzędnym rywalem tylko w początkowej fazie seta. Jednak im bliżej końca, tym uwidaczniała się przewaga przeciwników. Pierwszego seta Kolex wygrał 25:16, natomiast drugiego i trzeciego także rozstrzygnął na swoją korzyść, zwyciężając po 25:22, dzięki czemu mógł dopisać na swoje konto kolejne trzy punkty.

Po raz pierwszy w tym roku w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Mariusz Nowak z zespołu ZNP Elbląg, do którego powędrowało podwójne zaproszenia na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Wyniki 10. kolejki: MKS Truso - Kolex Hale Stalowe 0:3 (16:25, 22:25, 22:25) Merkury Elbląg - ZNP Elbląg 0:3 (19:25, 24:26, 15:25) Techtrans Elbląg - Sisley Volley Team 1:2 (22:25, 23:25, 25:22) KAM - Chill Out 2:1 (25:20, 25:14, 23:25)

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta ma za sobą udany rok w rozgrywkach PlusLigi w których zajmuje obecnie trzecie miejsce i do prowadzącej Asseco Resovii Rzeszów traci trzy punkt. Kolejne spotkanie przed własną publicznością LOTOS Trefl rozegra w sobotę 24 stycznia, a ich rywalem będzie BBTS Bielsko-Biała, drużyna którą gdańszczanie pokonali ostatnio w Elblągu w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00 w ERGO Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez