› bieżące
07:13 / 27.05.2013

Zmiana w systemie poboru opłat viaTOLL. Ministerstwo dostrzegło błąd

Zmiana w systemie poboru opłat viaTOLL. Ministerstwo dostrzegło błąd

Dopiero co informowaliśmy o systemie viaTOLL – narzędziu, które miało pomagać kierowcom w przejazdach po płatnych drogach krajowych. Niestety, zamiast pomagać – szkodziło. Ministerstwo Transportu zauważyło problem i już od września nastąpią zmiany. Jakie?

Kierowcy – jak informowaliśmy – nie posiadający urządzenia viaTOLL byli narażeni na mandat w wysokości 3000 zł. Błąd systemu leżał w systemie naliczania. Za każdym razem, gdy kierowca przejechał pod bramką bez systemu lub bez doładowanego została naliczana kara. Generowało to łączną sumę sięgającą niekiedy kilkuset tysięcy złotych. Od teraz naliczanie ma odbywać się raz na dobę.

Jak informuje rmf24.pl minister transportu Sławomir Nowak wreszcie dostrzegł błąd.

-Latem tego roku będzie gotowa ustawa. Gotowa i skierowana do Sejmu - powiedział Nowak reporterowi RMF FM.

Gotowa i skierowana ustawa do Sejmu to nie to samo, co wejście tejże w życie. Nastąpi to dopiero po wakacjach, w okolicy września. Do tego czasu warto jednak przeczytać nasz artykuł i zaopatrzyć się w urządzenie viaTOLL , jeżeli wybieramy się na wakacyjne wojaże z łódką np. z Elbląga w stronę Małdyt.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Jedziesz na urlop, wakacje z łódką, jachtem, skuterem wodnym, kempingiem? Zapłacisz 240 zł!

14.05.2013 komentarzy 4

Ze względu na to, iż mieszkamy w okolicy przepięknych jezior, wielu z nas właśnie nad takimi zbiornikami wodnymi spędza swoje urlopy. Często korzystamy z...