› bieżące
13:51 / 23.04.2014

Zmiany terminu meczu nie będzie. Concordia się nie zgadza

Zmiany terminu meczu nie będzie. Concordia się nie zgadza

fot. Bartłomiej Ryś

W najbliższą niedzielę ma się odbyć derbowy mecz piłki nożnej, w której mają spotkać się drużyny Olimpii i Concordii. Jednak jest to także termin kanonizacji papieża Jana Pawła II. Próby przełożenia terminu meczu nie doszły do skutku. Nie zgadza się na to zarząd klubu Concordii, który jest gospodarzem tego spotkania.


Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie prezesa ZKS Olimpia Elbląg – księdza Pawła Guminiaka.

Jako Prezes Klubu Sportowego, a jednocześnie Osoba Duchowna kilkakrotnie podejmowałem próby uzgodnienia zmiany terminu meczu, kolidującego z bardzo ważną uroczystością - kanonizacją Jana Pawła II, który jest bliski sercu nie tylko osób wierzących, ale i wszystkich Polaków. Początkowo proponowałem przełożenie spotkania z niedzieli na sobotę, a gdy nie zostało to zaakceptowane, próbowałem zmienić godzinę rozgrywek. Miało to miejsce na początku marca. Obie te propozycje nie spotkały się jednak ze zrozumieniem Zarządu Concordii Elbląg - informuje ksiądz Paweł Guminiak. - Mam nadzieję, że szacunek do Wielkiej Postaci dla naszego Narodu, również dla środowiska sportu w naszym Mieście, w tym szczególnym dniu będzie przeżyty właściwie. Liczę, że mimo tak niefortunnej godziny meczu wielu sympatyków piłki nożnej wraz z rodzinami uda się na mecz pokazując wielka kulturę i szacunek poprzez właściwy doping. Apeluję do kibiców ZKS Olimpii Elbląg o uczczenie Św. Jana Pawła II w czasie tego meczu odpowiednią oprawą oraz bardzo proszę o kulturalny doping bez używania wulgaryzmów.

Wiem, że nasz Papież jest w naszym sercu dlatego nie dajmy się sprowokować. Kanonizacja to RADOSNY DZIEŃ umiejmy się radośnie bawić i kibicować. Piłkarze potrzebują Waszego wsparcia, a Św. Jan Paweł II Waszego świadectwa. Liczę, że to po raz ostatni nie bierze się pod uwagę pragnienia kibiców w uczestnictwie w Święcie Piłkarskim w naszym mieście jakim są derby. Uważam, że piłka, stadiony, mecze, ich terminy i obsługa ma być przyjazna Kibicom i propagowaniu Sportu.

 

7
3
oceń tekst 10 głosów 70%