› inwestycje drogowe
09:15 / 28.08.2012

Zmiany w ruchu. Od środy wjazd w Krakusa i Lubraniecką zamknięty

Zmiany w ruchu. Od środy wjazd w Krakusa i Lubraniecką zamknięty

fot. Konrad Kosacz

29 sierpnia do końca października zamknięte zostaną od strony ul. Browarnej ulice Krakusa i Lubraniecka. Związane jest to z przebudową drogi nr 503.

Na Krakusa - od ul. Poprzecznej do Browarnej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, natomiast na odcinku od ul. Robotniczej do Poprzecznej utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy. Wyjazd z Lubranieckiej i Krakusa odbywać się będzie ulicą Poprzeczną do Obrońców Pokoju lub do ul. Rypińskiej w kierunku Brzeskiej.

W ramach przebudowy „503” odcinek ul. Browarnej, od ul. Brzeskiej do ul. Obrońców Pokoju przebudowany będzie na przekrój dwujezdniowy, z szerokim pasem dzielącym i torowiskiem tramwajowym dwutorowym po jego środku. Na wysokości ul. Lubranieckiej i przed zjazdem tramwaju w ul. Obrońców Pokoju zaprojektowano obustronne perony.

Skrzyżowania ul. Browarnej z ul. Lubraniecką, z ul. Krakusa, ul. Obrońców Pokoju i nowoprojektowaną drogą lokalną w rejonie dworca kolejowego Elbląg Zdrój, zaprojektowano na prawe skręty, bez przejazdów przez pas dzielący drogi głównej. Zjazd w jednokierunkową ulicę Obrońców Pokoju będzie wyposażony w dodatkowy pas dla skrętu w prawo.

Dodatkowo na skrzyżowaniach Lubraniecka-Browarna i Obrońców Pokoju-Browarna, ustawione zostaną sygnalizacje świetlne.

Przebudowa drogi jest możliwa dzięki realizacji projektu pn. Przebudowa ulic oraz drogowych obiektów inżynierskich stanowiących ciąg drogi wojewódzkiej nr 503 w obszarze miasta Elbląga – etap I od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju. Inwestycja dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 13