› poradnik
00:02 / 28.04.2020

Zmywarka Bosch – wygoda i oszczędność

Zmywarka Bosch – wygoda i oszczędność

Masz dość marnowania czasu na ręczne mycie naczyń? Zastanawiasz się, czy warto kupić profesjonalny sprzęt? Zmywarka Bosch domywa najtrudniejsze do usunięcia plamy. Jest energooszczędna i wykorzystuje mniej wody niż tradycyjna forma mycia naczyń.

Na co zwrócić uwagę, kupując zmywarkę?

Przed wyborem urządzenia zastanów się, ile miejsca chcesz na nie poświęcić w domu. Zmywarka 45-centymetrowa idealnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach. To także dobry wybór dla singli i par – ze względu na małą liczbę brudzonych naczyń. Jeśli masz dużą rodzinę, często odwiedzają Cię goście lub po prostu lubisz gotować, wymiary urządzenia powinny być większe. Warto zdecydować się na model 60-centymetrowy. W czasie jednego programu umyjesz większą liczbę naczyń.

Pojemność urządzenia

Warto mieć na uwadze, że zmywarka 45-centymetrowa pomieści średnio 9 kompletów naczyń, a w 60-centymetrowej zmieści się ich nawet 15. Przy czym do jednego kompletu zalicza się:

  • 1 talerz duży, głęboki i mały,
  • 1 filiżankę, szklankę i literatkę,
  • 1 zestaw sztućców.

Zmywarki Bosch posiadają możliwość uruchomienia zmywania tylko w dolnym lub górnym koszu. Funkcja ta jest przydana, kiedy masz niewiele naczyń do zmywania. Urządzenie zużywa wtedy mniej wody i energii.

Programy zmywarki

Zmywarki Bosch mają możliwość dostosowania rodzaju programu do poziomu zabrudzenia patelni czy kubka. Do wyboru są takie funkcje jak:

  • zmywanie wstępne,
  • szybkie zmywanie,
  • zmywanie energooszczędne.

Program określa planowane zużycie wody, czas pracy oraz temperaturę. Sprzęt dokładnie wyczyści nawet zaschnięte i przypalone resztki jedzenia. Uszkodzeniu nie ulegną delikatne tworzywa, jak chociażby kieliszki.

Suszarki mogą być wyposażone w funkcję ekologicznego suszenia – przykładem niech będzie model SMS 45GI01E firmy Bosch. Zmywarka automatycznie otwiera drzwi po zakończeniu cyklu. Zebrana w środku para ulatuje, a naczynia zaczynają się suszyć.

Przydatnym programem jest także opóźniony start. Możesz załadować zmywarkę wieczorem i ustawić ją na automatyczne uruchomienie się rano.

Hałas generowany podczas pracy

Jeśli przeszkadzają Ci pracujące w domu urządzenia AGD, wybierz zmywarkę, której poziom hałasu jest niski. Najcichsze modele marki Bosch, jak np. SPS 46IW01E i SPS 46MI01E pracują w obrębie 45 decybeli. Jest to poziom normalnej rozmowy.

Zalety posiadania zmywarki Bosch

Posiadanie zmywarki to przede wszystkim wygoda. Nie musisz za każdym razem, kiedy wypijesz kawę czy zjesz obiad, myć naczyń, a jedynie włożyć je do urządzenia. Na koniec dnia wystarczy włączyć sprzęt, by cieszyć się czystymi naczyniami. Co więcej, korzystanie ze zmywarki ograniczy Twój kontakt z detergentami do mycia, które wysuszają skórę.

Zmywarka pozwoli Ci zaoszczędzić

Zmywarka Bosch zużywa dwukrotnie mniej wody niż ręczne mycie naczyń. Klasa zmywania urządzenia określa, w jakim stopniu jest ono skuteczne w usuwaniu zabrudzeń. Z kolei klasa energooszczędności A świadczy o największej wydajności. Roczne zużycie prądu przy wybraniu oznaczenia A+ wynosi około 290 kWh. Przy A++ różnica wynosi 30 kWh. Najwyższa klasa energetyczna to 230 kWh. Jednak wysokość rachunku za prąd zależy od tego, jak często będziesz włączać zmywarkę.

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Zmywarkę wolnostojącą możesz postawić w dowolnym miejscu w swojej kuchni. Modele są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Jeśli chcesz wkomponować zmywarkę w kuchenną aranżację, wybierz AGD do zabudowy. Możesz także zdecydować się na sprzęt częściowo zintegrowany, w którym panel sterowania jest widoczny na frontowych drzwiach.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%