› zapowiedzi
14:18 / 20.08.2013

`Znajdź sobie podręcznik` - czyli akcja rozdawania podręczników szkolnych

`Znajdź sobie podręcznik` - czyli akcja rozdawania podręczników szkolnych

Hej ho, hej ho, do szkoły by się szło… Nawet jeśli nie z takim entuzjazmem, to fakt jest taki, że rok szkolny coraz bliżej. A w szkole, jak to w szkole, potrzebne są podręczniki. W redakcji eKulturalnych jest ich na zbyciu trochę, można więc przyjść i wybrać coś dla siebie.

- Pamiętacie akcję zbierania podręczników dla Polonii w Lipawie? Odzew był zaskakująco duży, a książki do nas przyniesione pojechały na Łotwę. Polonia - z racji ograniczonych możliwości transportowych – zabrała wówczas przede wszystkim książki do nauki języka polskiego – opowiada Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni. - W redakcji pozostało sporo, nawet nowych, wręczonych przez księgarnie, podręczników do nauki różnych przedmiotów.

Dlatego zorganizowana została akcja "znajdź sobie podręcznik". Być może, choć programy nauczania się zmieniają, uczniowie coś sobie wygrzebią. Są tu książki do podstawówki, gimnazjum i szkół średnich z różnych przedmiotów.

- Nasze stoisko stanie w czwartek, 22 sierpnia przed redakcją portalu eKulturalni.pl, to jest przed głównym wejściem do Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Będziemy na was czekać od godziny 10.00 do 15.00. I pamiętajcie te książki nic nie kosztują! – dodaje Zuzanna Gajewska.

Wykaz podręczników, które posiada redakcja znajduje się pod linkiem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/inne/rozdawalnia-podr-cznikow/

Przy okazji przypominamy, że w CSE „Światowid” w Elblągu jest miejsce wymiany książek. Działa tu bookcrossing – przed redakcją eKulturalni i eŚwiatowid znajduje się stojak, na który każdy może przynieść i, z którego każdy może wziąć sobie książki. Jeśli na półkach zalegają wam jakieś, które już przeczytaliście - możecie wymienić się nimi z innymi.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%