07:30 / 22.05.2018

Znakomity wynik elblążanina w dużym biegu branży IT w Warszawie. Krótki quiz z nagrodą!

Adam Serocki z Elbląga (kat. M40) osiągnął znakomity rezultat w dużym biegu branży IT na dystansie 10 kilometrów, rozegranym w minioną sobotę, 19 maja, na terenie Fortu Bema w Warszawie z inicjatywy firmy IT Kontrakt.

Elblążanin zajął drugie miejsce (ur. 1973 r., Na Skrzydłach Anioła, czas: 00:37:21), nieznacznie (o 12 sekund) przegrywając rywalizację z dużo młodszym od niego Krzysztofem Krygierem (ur. 1991 r., Accenture, 00:37:12). Trzecie miejsce zajął Mateusz Fijałkowski (ur. 1990 r., Htf Ludwik Sikorski / Ks Celironman S.a., 00:37:50). Bieg ukończyło 294 zawodników.

Wysokie, czwarte miejsce w rywalizacji kobiet zajęła Bożena Znarowska (kat. k50, WSZZ Ortopedia Elbląg, 00:49:38).

Bieg IT Warszawa 2018 – trasa, fot. nadesłana

Sukces elblążanina cieszy tym bardziej, że nie był planowany.

Będąc w Warszawie przez przypadek zauważyłem, że jest organizowany mały, kameralny bieg na Forcie Bema (około 400 osób). Pomyślałem, że mógłbym spróbować sił, choć wiem, że biegi w stolicy do łatwych nie należą i zawsze znajdzie się paru bardzo mocnych zawodników. Nie było dużych nagród. Każdy biegł  dla siebie, aby osiągnąć jak najlepszy wynik, dobrze się pobawić lub zrobić mocny trening. Jednak stając na starcie automatycznie każdemu włącza sie gen rywalizacji.

Po  starcie utworzyła się duża, około dziesięcioosobowa grupka. Tempo biegu przez pierwszy kilometr było bardzo mocne. Nikt nie miał zamiaru odpuścić. Ze względu na to, że grupka składała się z zawodników młodszych, obawiałem się, że na końcowych metrach mogę przegrać.  Postanowiłem wyjść na prowadzenie i dyktować własne warunki biegu. Od tej pory bieg zrobił się zmienny, szarpany. Taktyka okazała sie słuszna. Na piątym kilometrze zostało nas pięciu, na siódmym – trzech, a na ósmym – pozostało nas zaledwie dwóch. Planowałem urwać się na 600 metrów przed metą – na podbiegu, ale niestety młodszy zawodnik zrobił to około kilometr wcześniej i już nie oddał prowadzenia. W biegu uczestniczyła również Bożena Znarowska, która  po pięknej rywalizacji na ostatnich metrach przegrała czwarte miejsce w open kobiet.

Organizacyjnie trasa była przygotowana perfekcyjnie. Była bardzo kręta "jak makaron na talerzu"; momentami nawroty 360 stopni, często zmieniające sie podłoże: asfalt, trawa, dukty leśne; zbiegi i podbiegi. Można powiedzieć, że na tym etapie przygotowań bieg wypadł bardzo obiecująco. Ważne, że nie było kontuzji.

– wspominał start w Biegu IT Adam Serocki.

Pełne wyniki biegu

Bieg IT Warszawa 2018 – medaliści, fot. nadesłana

Najlepszy biegacz w Elblągu przygotował quiz dla naszych czytelników, który przedstawiamy poniżej.

Pytanie:

Jaki był czas uznany jako pierwszy oficjalny rekord świata w maratonie mężczyzn?

Nagroda i zasady konkursu

Pierwsza osoba,  która poda prawidłowy wyniki otrzyma trzymiesięczny pakiet treningowy, przygotowujący do bezpośredniego startu od 5 kilometrów do maratonu – w zależności od potrzeb. Odpowiedzi proszę przesyłać za pośrednictwem Facebooka (prywatna wiadomość).  Start: 22 maja o godz 18.00.  Życzę powodzenia.  Adam Serocki.