› imprezy
12:02 / 29.12.2011

ZNAMY MISTRZÓW W AMATORSICH WYŚCIGACH GOKARTOWYCH!

ZNAMY MISTRZÓW W AMATORSICH WYŚCIGACH GOKARTOWYCH!

W Sobotę 17 grudnia odbyły się ostatnie w tym roku zawody na elbląskim halowym torze kartingowym. Wcześnie rano stawili się zawodnicy na X rundę i jednocześnie finał Ligi Kartingowej SPEED CENTER ELBL¡G 2011.

We wszystkich dziesięciu rundach łącznie ścigało się 47 zawodników w kategorii OPEN, z czego 36 zajęło miejsca punktowane. Z panami w jednej rundzie ścigała się jedna Pani i nie była ostatnia.

W kategorii młodzieżowej łącznie startowało 14 zawodników. Najmłodszy uczestnik zawodów, 8 letni Mateusz Zajączkowski w kategorii MŁODZI GNIEWNI dzielnie rywalizował ze starszymi kolegami, zajmując wysoką 5 pozycję na koniec sezonu ligowego.

Jak przystało na ostatnie starcie w X rundzie zawodnicy dali z siebie wszystko. Walka w obu kategoriach czyli MŁODZI GNIEWNI ( do lat 15 ) jak i kategorii OPEN byłą zacięta.

Zwycięzcą ostatniej rundy młodzieżowej został Michał Mikołajczyk, zajmując jednocześnie III miejsce w klasyfikacji generalnej z 95 punktami. Najszybszym w sezonie 2011 okazał się Szymon Rękawik ze 153 punktami ( w klasyfikacji generalnej kat. OPEN na pozycji 14 ) przed Michałem Macutkiewiczem ze 148 punktami (w klasyfikacji generalnej kat. OPEN na pozycji 19 ).

W X rundzie w kategorii OPEN po brawurowym wyścigu finałowym I miejsce zajął 15 letni Michał Mikołajczyk, przed 16 letnim Karolem Millerem i 20 letnim Olkiem Grossem.

W klasyfikacji generalnej kategorii OPEN pierwsze miejsce zajął Paweł Hermanowicz z 154 punktami, II miejsce Kuba Urbankiewicz z 143 punktami, a III Karol Miller ze 137 punktami.

Zmagania zawodników można zobaczyć na filmie autorstwa Karola Millera


Warto dodać, że zajęte pozycje przez elbląskich zawodników nie są dziełem przypadku. Uczestnicy Ligi startowali w mijającym roku także w silnie obsadzonych zawodach na torach kartingowych w innych miastach. Zajmowali tam wysokie, często najwyższe lokaty.

W sezonie 2011 razem z elbląskimi amatorami rywalizowali także profesjonalni kierowcy rajdowi i wyścigowi z naszego województwa. Tylko kilka razy potrafili im zagrozić, nie mniej zawsze było dobrze podziwiać ich nienaganną technikę jazdy. Pod koniec sezonu umiejętności kartingowe wyrównały się pośród startujących kierowców. Wydaje się, że w  sezonie 2012 każdy uczestnik ligi z pierwszej 15 ma szansę walczyć o podium.

Rywalizacja w nowym roku będzie przez to jeszcze ciekawsza. SPEED CENTER ELBL¡G zaprasza wszystkich, którzy podejrzewają, ze mają w żyłach odrobinę benzyny do startów w organizowanych przez nas zawodach w nowym roku.
Karting na hali do sport i zabawa dla każdego, także dzieci!

Nie należy martwić się brakiem doświadczenia. Już po kilkunastu treningach każdy zobaczy efekty w postaci poprawy precyzji prowadzenia gokarta i lepszych czasów okrążeń. Zobaczy jak bardzo trening wpłynie na zwiększenie pewności i bezpieczeństwa jazdy samochodem na drodze.

Wszystkim zawodnikom Ligi Kartingowej SPEED CENTER ELBL¡G oraz naszym gościom składamy serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Pomyślności w Nowym Roku 2012.

SPEEDCENTER ELBLĄG

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%