› bieżące
06:35 / 27.08.2014

Znamy wykonawcę zmian na ul. Odzieżowej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014

Znamy wykonawcę zmian na ul. Odzieżowej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014

fot. Bartłomiej Ryś

Pod koniec czerwca Zarząd Budynków Komunalnych ogłosił przetarg na „wykonanie miejsc postojowych oraz naprawę chodnika przy ul. Odzieżowej – budynek nr 2-4 w Elblągu – Etap II zadanie 1”. Inwestycja ta będzie realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Znamy już wykonawcę tego zadania.

Pierwotnie oferty można było składać do 11.07 br. Jednak ZBK przedłużyło termin ich składania do 28 lipca. W tej chwili znany już jest wykonawca oraz termin realizacji zadania. Zajmie się tym firma z Elbląga- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe HYDROBUD Sylwester Zybiński.

W ramach zadania realizowanego z Budżetu Obywatelskiego 2014 wykonawca będzie musiał wykonać nowy dojazd do budynku z placem manewrowym o nawierzchni z betonowej kostki brukowej, 15 miejsc postojowych 2,5/m o nawierzchni z płyt betonowych i dwóch miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych w zatoce wzdłuż projektowanego chodnika.

Ponadto wykonawca ma wykonać chodniki, placyk rekreacyjny i placyk gospodarczy pod śmietniki i trzepak. Również zostaną rozebrane w złym stanie technicznym schody na skarpie i wykonanie nowe z antypoślizgowych płyt chodnikowych z poręczami po obu stronach.

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2013 podobne zadanie zostało wykonane przy budynku przy ul. Odzieżowej 5-7. Wówczas podobne zadanie wykonano za łącznie 244 tysiące złotych. W tym roku zadanie to będzie kosztowało miasto 359.678,37 złotych.

Wykonawca od momentu udzielenia zamówienia (07.08) ma 45 dni na wykonanie zadania. Oznacza to, iż pod koniec września na ulicy Odzieżowej możemy spodziewać się już zmian.

2
2
oceń tekst 4 głosów 50%

Zdjęcia ilość zdjęć 10