› bieżące
13:01 / 02.01.2014

Znęcał się nad chorymi rodzicami. Teraz posiedzi w areszcie

Znęcał się nad chorymi rodzicami. Teraz posiedzi w areszcie

31-letni Paweł K. został zatrzymany przez policjantów. To wynik zgłoszenia jakie otrzymali funkcjonariusze w sprawie znęcania się 31-letniego syna nad schorowanymi rodzicami. Sąd na wniosek policji i prokuratury tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanemu sprawcy zarzuca się to, że nadużywał alkoholu i gdy był pijany wszczynał w mieszkaniu awantury. Ofiarami tych awantur byli jego rodzice. Mężczyzna bił, poniżał a także wyzywał ojca i matkę. Jak ustalili policjanci w listopadzie doszło do kłótni, w której 31-latek miał pobić ojca. Funkcjonariusze przesłuchali w tej sprawie świadków, którzy potwierdzili, że znęcanie się miało miejsce.

Sam sprawca nie przyznał się do tego. Aby odizolować ofiary od sprawcy i zapewnić prawidłowy tok prowadzonego postępowania policjanci oraz prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie 31-latka. Mężczyzna był już kilkakrotnie notowany za inne przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował Pawła K. na 3 miesiące. Za znęcanie się Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%