› bieżące
15:45 / 17.06.2015

Znęcał się nad matką - dostał zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania

Znęcał się nad matką - dostał zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania

Nakaz opuszczenia lokalu usłyszał 35-letni mężczyzna, który znęcał się psychicznie nad matką. Prowadzona procedura „niebieskiej karty” wskazywała, że 35-latek urządza w mieszkaniu awantury demoluje lokal a tym samym znęca się nad kobietą. Potwierdziło to także policyjne dochodzenie. Mężczyźnie może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec 35-latka policyjny dozór oraz nakaz opuszczenia lokalu na czas prowadzenia postepowania. Mężczyzna przeprowadził się do swojej matki, ponieważ zadłużył własne mieszkanie i odłączono w nim media. Będąc już u niej nadużywał alkoholu a także wszczynał awantury. Nierzadko kończyły się one demolowaniem mieszkania i niszczeniem jego wyposażenia.

Policjanci przesłuchali sąsiadów oraz rodzinę kobiety. Wystąpili także o policyjny dozór i zakaz zbliżania się 35-latka do matki na czas prowadzonego postępowania. Prokurator zastosował wobec mężczyzny ten środek zapobiegawczy. W razie jego złamania pozostanie tymczasowe aresztowanie.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%